Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Legnicki szpital "dozbrojony" w nowy tomograf

LEGNICA. Nowy tomograf komputerowy Philipsa właśnie został umieszczony w pomieszczeniu szpitala modułowego. W przyszłym tygodniu rozpocznie się jego montaż. To element tworzonej nowej pracowni diagnostyki obrazowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. - Rozpoczynamy dwa duże zadania - wyjaśnia Anna Płotnicka – Mieloch, dyrektor Szpitala. - Pierwsze to utworzenie nowej pracowni diagnostyki obrazowej. Do tej pory badania naszych pacjentów w tym zakresie zlecaliśmy działającej na terenie naszej placówki firmie zewnętrznej. Od 1 lipca to się zmieni. Uruchamiamy własną – szpitalną pracownię. Właśnie rozpoczyna się montaż tomografu, następnie urządzeń RTG, USG i rezonansu magnetycznego. Cieszy nas bardzo to, że nasz personel wzbogaci się o doświadczonych specjalistów z zakresu diagnostyki obrazowej.

Legnicki szpital "dozbrojony" w nowy tomograf

Równolegle trwają intensywne przygotowania do realizacji drugiego, bardzo istotnego dla szpitala projektu: przebudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

- Na ten cel pozyskaliśmy w minionym roku 15 milionów złotych z postępowania konkursowego Funduszu Medycznego – mówi Anna Płotnicka – Mieloch. - Remont jest niezbędny, nasz oddział jest przecież trzecim pod względem obciążenia SOR w Polsce. - Nie możemy sobie jednak pozwolić na zamknięcie lub ograniczenie pracy tego oddziału. Dlatego też podjęliśmy decyzję o jego przeniesieniu do części pomieszczeń pocovidowego szpitala modułowego, który jest naszą własnością od minionego roku.

Szpitalny Oddział Ratunkowy działający od lat w budynku od strony u. Iwaszkiewicza zostanie zamknięty o północy (?) 30 czerwca. Od 1 lipca na pacjentów będzie czekał nowy – tymczasowy SOR w szpitalu modułowym. Zmienią się więc drogi dojścia i dojazdu do obiektu – tak pacjentów jak i zespołów ratowniczych.

- To skomplikowane zadanie – dodaje Anna Płotnicka – Mieloch. - W jednym czasie tworzymy w szpitalu modułowym pracownię diagnostyki obrazowej i tymczasowy SOR. Obiekt wymaga przebudowy i adaptacji obejmujących zarówno dostosowanie pomieszczeń do nowych funkcji, a także wykonanie dodatkowych instalacji technicznych. Jednocześnie rozpoczniemy generalną przebudowę pomieszczeń, które opuści SOR od strony ul. Iwaszkiewicza i myślimy o budowie drugiej pracowni obrazowej, na którą środki przekazuje nam samorząd województwa.