Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Koalicja Obywatelska wygrywa w Legnicy i okręgu. Kto do Brukseli?

LEGNICA. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w Legnicy zdecydowanie wygrał KKW Koalicja Obywatelska, która uzyskała 11294 głosy, co przełożyło się na poparcie 41,50%. Drugie miejsce zajął KW Prawo i Sprawiedliwość z 8923 głosami i poparciem 32,79% wyborców. Podium zamknął KW Konfederacja Wolność i Niepodległość z poparciem 3280 głosów (12,05%).

Koalicja Obywatelska wygrywa w Legnicy i okręgu. Kto do Brukseli?

Kolejne miejsce zajęły KKW Lewica - 2256 głosów (8,29%), KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 1126 głosów (4,14%), KWW Bezpartyjni Samorządowcy - Normalna Polska w Normalnej Europie - 289 głosów (1,06%), natomiast KW Polexit zdobył poparcie zaledwie 48 osób (0,18%).

Zdecydowanie bank, indywidualnie, rozbił Bogdan Zdrojewski na którego zagłosowało blisko 9 tysięcy legniczan. Drugi najlepszy wynik, ale już tylko z 3203 głosami uzyskała Anna Zalewska z PiS.

W okręgu dolnośląsko-opolskim wygrała Koalicja Obywatelska z poparciem 41,59% głosów. Drugie PiS uzyskała 31,48%, a trzecia Konfederacja miała 11,71%. Kto uzyska miejsce w Parlamencie Europejskim? Będą to Bogdan Zdrojewski, Andrzej Buła (obaj KO), Michał Dworczyk, Anna Zalewska (oboje PiS), Stanisław Tyszka (Konfederacja) i Krzysztof Śmiszek (Lewica). Oznacza to, że ze startujących w wyborach mandaty stracili Jarosław Duda (KO) oraz Beata Kempa (PiS). Już wcześniej było wiadomo, że do Parlamentu Europejskiego nie wejdzie Janina Ochojska-Okońska, która nie startowała w tym roku w wyborach.