Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wąsobus wraca do Legnicy! Ogromne zainteresowanie badaniami

LEGNICA.  W związku z bardzo dużym zainteresowaniem legniczan badaniami, Wąsobus – mobilny punkt poboru krwi w kierunku raka prostaty – ponownie zawita do Legnicy już 2 sierpnia. Tego dnia specjalnie przystosowany pojazd ponownie zaparkuje przy Galerii Piastów (od strony Kościoła Mariackiego), by umożliwić mężczyznom w wieku 50–69 lat wykonanie bezpłatnych badań przesiewowych.

Poprzednia wizyta Wąsobusa w minioną sobotę spotkała się z szerokim odzewem – w ciągu kilku godzin przebadano kilkadziesiąt osób. Władze miasta szybko zareagowały na potrzeby mieszkańców. – Zdrowie legniczan to nasz priorytet – mówi Aleksandra KRZESZEWSKA, zastępczyni prezydenta Legnicy. – Ogromne zainteresowanie pokazuje, jak bardzo potrzebne są takie inicjatywy. Dzięki współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu udało się zorganizować kolejną wizytę Wąsobusa. Zachęcam panów do skorzystania – to badanie może uratować Wasze życie.

 Wąsobus wraca do Legnicy! Ogromne zainteresowanie badaniami

Zapisy na badania prowadzone są do 25 lipca lub do wyczerpania miejsc – telefonicznie w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnicy, w godzinach 9:00–14:00, pod numerem 76 721 22 50. Liczba miejsc jest ograniczona.

Badanie polega na pobraniu krwi w celu oznaczenia stężenia PSA (Prostate Specific Antigen) – prosty, nieinwazyjny test, który:

jest całkowicie bezpłatny,
nie wymaga skierowania od lekarza,
nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania.

W przypadku wykrycia podwyższonego poziomu PSA, uczestnicy badania otrzymają dostęp do dalszej, bezpłatnej opieki medycznej w ramach programu diagnostycznego.

Wąsobus to część międzynarodowego projektu PRAISE-U, realizowanego w 11 krajach Unii Europejskiej. Jego celem jest stworzenie skutecznego modelu badań przesiewowych, zapewniającego kompleksową opiekę – od wczesnego wykrycia po leczenie. Projekt w Polsce koordynowany jest przez Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu – jedyną placówkę w naszym kraju biorącą udział w tej prestiżowej inicjatywie.

Nie zwlekaj – zadbaj o swoje zdrowie!