Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Legnica z pozytywną opinią kuratora

LEGNICA. Legnicki pomysł na oświatę zyskał aprobatę. Dolnośląski kurator oświaty pozytywnie zaopiniował łącznie 12 oświatowych uchwał dotyczących tego, jak wyglądać będzie w Legnicy sieć szkół po reformie.

Legnica z pozytywną opinią kuratora

- Bardzo się cieszę, bo opinia jest pozytywna zarówno do sieci szkół podstawowych, gimnazjalnych, jak i do sieci szkół ponadpodstawowych - mówi Dorota Purgal, z-ca prezydenta Legnicy.

Pierwsze uchwały w tej sprawie legniccy radni podjęli jeszcze na styczniowej sesji.

- Te uchwały mówiły o zamiarze likwidacji zerówek w niektórych szkołach podstawowych, także o likwidacji filii SP 9 przy ul. Krzemienieckiej oraz zamiarze przeniesienia zajęć muzycznych z budynku przy ul. Roosevelta do Zamku. - przypomina Dorota Purgal.

Kurator pozytywnie zaopiniował także uchwały oświatowe podejmowane w lutym na nadzwyczajnej sesji, w tym i te, które nie były zgodne z propozycją władz miasta.

Przypomnijmy, nieoczekiwanie radni podjęli uchwałę o utworzeniu nowej szkoły podstawowej na bazie "ukraińskiego" gimnazjum, a także o pozostawieniu dwóch odrębnych liceów - VI i VII, które miały być połączone.

- Kurator zastrzeżeń nie miał, choć pewnie, gdyby te licea zostały zgodnie z naszym zamysłem połączone - opinia też byłaby pozytywna, bo kurator uznawał to za bardzo logiczne rozwiązanie - dodaje z-ca prezydenta.

Nie było też sprzeciwu kuratorium co do legnickiej koncepcji wcielenia wygaszanych gimnazjów do już istniejących szkół. Gimnazja włączone zostaną zatem albo do liceum albo do technikum, przy którym teraz funkcjonują w zespołach szkół. Dwa „samodzielne” gimnazja (nr 4 w Zamku i nr 5 przy ul. Chojnowskiej) włączone zostaną do istniejących szkół podstawowych.