Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Zgłoś swój pomysł w LBO

LEGNICA. Rozpoczęło się składanie wniosków, projektów i propozycji mieszkańców do piątej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków potrwa do 5 kwietnia (dwa tygodnie). Zwycięskie inwestycje będą zrealizowane w 2018 r.

Zgłoś swój pomysł w LBO

- To już piąta edycja projektu, który wzbudza uznanie i zainteresowanie mieszkańców – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Buduje i wzmacnia społeczną aktywność legniczan, którzy najlepiej wiedzą, jakie zmiany i nowe obiekty infrastrukturalne są najbardziej potrzebne w ich sąsiedzkim otoczeniu. Chodzi o niewielkie, ale trwałe inwestycje, które posłużą im przez wiele lat. Do tej pory najwięcej powstaje placów zabaw, ale inwencja wnioskodawców wciąż się rozwija.

Tegoroczną nowością jest możliwość składania wniosków za pomocą elektronicznego generatora dostępnego na stronie lbo.legnica.eu. Listę zadań, które przejdą pozytywną weryfikację merytoryczną Zespołu Technicznej Oceny Projektów oraz Zespołu Kwalifikacji Projektów poznamy do 26 czerwca. Wrzesień to czas na promocję projektów zakwalifikowanych do głosowania. Tradycyjnie już głosowanie odbędzie się na początku października. Na oddanie głosu pełnoletni legniczanie będą mieli 8 dni. Początek - 2 października o godz. 8.00, a zakończenie - 9 października o godz. 17.00. Wyniki głosowania prezydent Legnicy ogłosi do 24 października 2017 r.

Jak złożyć projekt?

W tym roku można złożyć wniosek do Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2018 za pomocą elektronicznego generatora, czyli formularza. Aby to zrobić, trzeba:

- wejść na stronę lbo.legnica.eu lub legnica.eu i wybrać zakładkę LBO,

- kliknąć „generuj wniosek”,

- podać dane wnioskodawcy,

- wpisać tytuł projektu,

- na mapie wybrać działkę, na której ma powstać inwestycja, a numer działki wygeneruje się automatycznie, przy czym projekt musi być zlokalizowany na działce gminnej (żółty kolor na mapie), a jego realizacja musi się zakończyć w ciągu roku budżetowego 2018,

- krótko opisać projekt. Skrócony opis projektu ma zachęcić mieszkańców Legnicy, aby oddali głos właśnie na tę konkretną propozycję,

- oszacować koszt swojego pomysłu, pamiętając, że nie można przekroczyć wartości 200 000 zł. W zakładce „Orientacyjne koszty projektu” znajdą się ceny najczęściej stosowanych rozwiązań w LBO,

- wygenerować wniosek, wydrukować, podpisać go i przynieść do punktu informacyjnego w Urzędzie Miasta.

Projekt musi uzyskać pisemne poparcie 20 pełnoletnich mieszkańców obszaru, w którym ma być zrealizowany. Listę poparcia trzeba dostarczyć do punktu informacyjnego LBO do 7 kwietnia 2017 r. do godz. 15.30.

Gdy wniosek spełni powyższe warunki formalne, zacznie się ocena techniczna i merytoryczna. Jeżeli organizatorzy będą mieli pytania do konkretnego wniosku, skontaktują się z autorami.

Z wszelkimi pytaniami i wątpliwościami należy zwracać się do udzielających wszelkiej pomocy pracowników punktu informacyjnego: Urząd Miasta Legnicy, pl. Słowiański 8, pok. nr 2 (parter), tel. 76 72 12 177, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..