Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

TBMECA stawia na inwestycje

LEGNICA. Spółka TBMECA Poland zainwestuje w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE) 15 mln złotych. Celem najnowszego projektu firmy jest zwiększenie zdolności produkcyjnej w istniejącym zakładzie o nawet o 20 proc. Prezes TBMECA Poland Ota Yoshifumi otrzymał już z rąk Prezesa LSSE Witolda Lecha Idczaka zezwolenie na prowadzenie działalności w LSSE.

TBMECA stawia na inwestycje

 - Niecały miesiąc temu wręczaliśmy zezwolenie spółce Gates, która zdecydowała się rozszerzyć swoją działalność w LSSE. Teraz przekazaliśmy nowe zezwolenie kolejnej bardzo ważnej z punktu widzenia rozwoju Strefy firmie. TBEMECA pierwsze zezwolenie otrzymała w 2004 r. Od tego momentu nieustannie się rozwija, realizując nowe projekty. To pokazuje, że firmy obecne od lat w LSSE nadal chcą u nas inwestować. To najlepsza motywacja dla stwarzania jeszcze lepszych warunków i możliwości dla inwestorów - Witold Lech Idczak, Prezes LSSE.

TBMECA Poland do tej pory zainwestowała w LSSE niemal 86 mln złotych i stworzyła ponad 100 miejsc pracy. Teraz zainwestuje w legnickiej podstrefie kolejne 15 mln. Celem najnowszego przedsięwzięcia jest zwiększenie zdolności produkcyjnej w istniejącym już zakładzie o  minimum 20 proc. Realizacja inwestycji zakłada powiększenie parku maszynowego i stworzenia  linii produkcyjnej o bardzo wysokim standardzie technologicznym. Spółka prognozuje, że dzięki temu dotychczasowe moce produkcyjne wzrosną  o minimum 20 proc.

TBMECA Poland Sp. z o.o. powstała w październiku 2003 r. na mocy porozumienia Join Venture pomiędzy firmami TOYOTA BOSHOKU, DENSO i MECAPLAST Group. Pierwsze zezwolenie na działalność w LSSE otrzymała w 2004 r. Fabryka o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych produkuje komponenty do silników oraz pokrywy głowicy cylindra, elementy układu paliwowego i chłodzenia, filtry powietrza i ssaki olejowe. Dziennie produkuje aż 20 tys. części.