Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

MCZ najlepszym szpitalem na Dolnym Śląsku

LUBIN. Szpital Miedziowego Centrum Zdrowia po raz trzeci zdobył pierwsze miejsce w rankingu na Bezpieczny Szpital. Coroczną klasyfikacje prowadzi Rzeczpospolita i oprócz kategorii wojewódzkich przyznaje również noty w skali ogólnokrajowej. Na tle Polski MCZ jest piąty.

MCZ najlepszym szpitalem na Dolnym Śląsku

 To dobre wieści dla mieszkańców całego Zagłębia Miedziowego, ale i nie tylko. Jedno jest pewne - specjaliści stwierdzili, że lubiński szpital MCZ jest najlepszy na Dolnym Śląsku. Oceny do rankingu dokonuje Centrum Monitorowania Jakości z Ministerstwa Zdrowia.

– 17 grudnia ogłoszono wyniki rankingu najlepszych szpitali w Polsce. Szpital MCZ po raz trzeci został uznany za najlepszy szpital na Dolnym Śląsku.  Jednocześnie zostaliśmy piątym szpitalem  w Polsce pod względem jakości świadczonych usług i zabezpieczenia medycznego. Jest to ranking, który ma już ugruntowaną pozycję i bardzo dobrze dopracowaną metodologię oceny poszczególnych szpitali. Ranking tworzony jest na podstawie audytów prowadzonych przez Centrum Monitorowania Jakości, bardzo szczegółowej ankiety, a także  na podstawie różnego rodzaju certyfikatów, które posiadają. Poza tym oceniana jest jakość i wykorzystanie aparatury i sprzętu medycznego. Jest to więc wielowątkowa analiza. Myślę, że ten ranking jest coraz doskonalszy.  - wyjaśnia Edward Schmidt, prezes zarządu MCZ S.A.

Warto wspomnieć, że szpital MCZ jest pierwszą placówką, która otrzymuje tytuł najlepszego w województwie przez trzy lata z rzędu. Miedziowe Centrum Zdrowia to jednostka, która działa w zakresie całego byłego województwa legnickiego – od Legnicy, Chobieni poprzez Lubin, Głogów i  Rudną. W MCZ w ramach podstawowej opieki zdrowotnej zaoptowanych jest 66 tys. mieszkańców. W ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej MCZ udziela kilkaset tysięcy porad rocznie. Hospitalizacje sięgają liczb rzędu 25 tysięcy, a opieka abonamentowa to obecnie 18,5  tysiąca pacjentów.

Powiązane wpisy