Zadbać o wizerunek z uczniami I LO
LUBIN. Niecodzienny projekt pt." Misja - wizerunek" realizuje pięcioro licealistów z I LO w Lubinie. Program wpisuje się w ogólnopolska olimpiadę pod hasłem "Zwolnieni z teorii". Lubińscy uczniowie na pomysł, by zadbać o autoprezentację lokalnego społeczeństwa wpadli sami. Co ciekawe, realizując założenia pomyśleli o wszystkich pokoleniach, nie tylko rówieśnikach.
Z myślą o wielu pokoleniach lokalnej społeczności grupa uczniów z I LO zorganizuje w mieście warsztaty wizerunku. Spotkanie w CK Muza będzie miało miejsce 19 marca od godziny 12. Zaproszono znaną stylistkę z Wrocławia, by mogła wyjaśnić zainteresowanym na czym polega dobra autoprezentacja zewnętrzna. Nazwiska stylistki młodzież nie zdradza.
Warsztaty to tylko jedno z wielu przedsięwzięć, które licealiści realizują w ramach projektu. "Misja- wizerunek" to szereg działań na portalach społecznościowych i na stronie internetowej projektu. Młodzież publikuje samodzielnie przygotowane artykuły pełne porad i wyjaśnień na temat autoprezentacji, komunikacji niewerbalnej, czyli mowy ciała. - Celem olimpiady "Zwolnieni z teorii" jest stworzenie własnej inicjatywy obywatelskiej. Celem naszego projektu jest uświadomienie rodaków o znaczeniu autoprezentacji, czyli wyglądu i komunikacji niewerbalny. Chcemy też pokazać, że to w jaki sposób się prezentujemy wpływa na nasze życie codzienne i że są to aspekty, o które warto zadbać - mówi Piotr Nowicki uczeń I LO, mieszkaniec Krzeczyna Wielkiego. - Cała inicjatywa powstawania projektów to konkurs ogólnopolski. Uczniowie z całej Polski w grupach maksymalnie pięcioosobowych tworzą własne i na inne tematy projekty społeczne.
Nasza działalność opiera się przede wszystkim na prowadzeniu strony na Facebooku, gdzie zamieszczamy porady praktyczne, które może wykorzystać każdy odbiorca. Dużo piszemy też na naszej stronie internetowej. Jesteśmy również na innych portalach społecznościowych, jak Snapchat czy Instagram. Wszędzie można poczytać o autoprezentacji czy komunikacji niewerbalnej. Z tych porad można dowiedzieć się jak się ubrać odpowiednio do sytuacji - przybliża zagadnienia Marta Bortkiewicz. - Nasze artykuły podzieliśmy na sekcje. Są to np. kolory. Można tam znaleźć informacje jakie uczucia budzą te barwy, do jakich sytuacji warto je dobierać. Są też kwestie jakie dodatki powinno się dobierać do naszego stroju. Pisaliśmy też o kształcie figur, czyli jak się odpowiednio ubrać np. do figury klepsydry, jabłka czy gruszki - tłumaczy Aleksandra Mika.
W projekcie biorą jeszcze udział: Piotr Włodarczak i Wiktoria Pokryszczak. Choć olimpiada kończy się 31 marca to licealiści z Lubina zapowiadają, że będą kontynuowali swój projekt, bo działania bardzo im przypadły do gustu.