Pod patronatem Ministerstwa o małych i średnich firmach
LUBIN. Jak budować kapitał, gdzie pozyskiwać środki, co może mały i średni przedsiębiorca, kto go wspiera - odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było uzyskać podczas konferencji pod hasłem " Kapitał i instrumenty rozwoju". W lubińskiej Muzie spotkało się wielu przedstawicieli firm, ale też jednostek oferujących wsparcie finansowe dla przedsiębiorców.
Przedsiębiorcy, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, banków, firm finansowych i wiele innych osób wzięło udział w konferencji „Kapitał i instrumenty rozwoju”. Wydarzenie zorganizował Związek Pracodawców Polska Miedź.
- Jako Związek Pracodawców Polska Miedź zrzeszamy w regionie około 70 firm, które są małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Jest częścią naszej misji, by wspierać te przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu najlepszej wiedzy i wypracowywaniu najlepszych rozwiązań w rozwoju - mówiła Beata Staszków prezes Związku Pracodawców Polska Miedź.
To bardzo dobre spotkanie, bo przedsiębiorcy, związki przedsiębiorców lub osoby reprezentujące przedsiębiorców mogą poznać takie ścieżki odnajdywania kapitałów, które nie są być może im na co dzień dostępne i znane. Mamy tu i banki, i instytucje zbliżone do banków czy też takie, jak moja, czyli Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą oferującą środki unijne. Związek Pracodawców Polska Miedź bardzo mocno i pozytywnie wpisał się w region lubińsko - głogowski. Ten związek jest znany z tego typu inicjatyw. Ważne jest, że to nie są spotkania przegadane. To są spotkania bardzo aktywne, a tego właśnie ludzie oczekują - mówił Jerzy Michalak, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.
Poza wykładami podczas kilku godzin konferencji była też okazja, by w kuluarach porozmawiać o własnych doświadczeniach, podzielić się dobrymi pomysłami i praktykami.