Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

MCZ inauguruje różowy październik – przebadaj się za darmo!

LUBIN. Konferencję zapowiadającą miesiąc profilaktyki raka piersi organizuje 27 września Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie. Jej celem jest uświadomienie mieszkańcom regionu jak ważne są badania profilaktyczne w leczeniu nowotworów. Pierwsza edycja konferencji odbędzie się pod hasłem „Październik na różowo – żyjemy długo i zdrowo”. Organizatorzy zapraszają na darmowe badania, spotkania z lekarzami oraz specjalistami z zakresu radiologii, diagnostyki i żywienia. Z myślą o paniach, zaplanowano także inne atrakcje, m.in. prezentacje ciekawostek ze świata urody, pokazy i degustacje.

MCZ inauguruje różowy październik – przebadaj się za darmo!

MCZ zaprasza wszystkich do darmowego udziału w konferencji, która odbędzie się 27 września 2019 od godziny 16:00 w CK Muza w Lubinie. Z jednej strony będzie to okazja, by poznać fakty na temat raka piersi, diagnostyki i profilaktyki tej choroby, z drugiej zaś do spędzenia czasu z innymi kobietami, zapoznania się z ciekawostkami z zakresu urody? zdrowia i aktywnego trybu życia. Miedziowe Centrum Zdrowia dbając o dodatkowe atrakcje, zaprosiło do współpracy wiele firm i instytucji. Zaplanowano m.in. pokazy pierwszej pomocy, bezpłatne badania przesiewowe, degustacje i konkursy, w których nagrodą będą vouchery na badania oraz usługi. Organizatorzy zapraszają mieszkańców całego Zagłębia Miedziowego. Wstęp jest  bezpłatny, za okazaniem wejściówek, które już teraz można odbierać w CK Muza w Lubinie.

- Z Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie współpracujemy od kilku miesięcy. Podobnie jak ta instytucja i my staramy się promować badania profilaktyczne wśród naszych pacjentów. Zachęcamy mieszkanki naszych gmin do udziału we wrześniowej konferencji, zobowiązaliśmy się, że pomożemy dotrzeć na to wydarzenie kilkudziesięciu kobietom. Każda z nich ma jakąś wiedzę na temat profilaktyki raka piersi, ale rzadko jest możliwość sprawdzenia informacji w trakcie rozmowy ze specjalistami. Tu będą miały taką możliwość. Dlatego ta konferencja jest taka ważna i dlatego bardzo się zaangażowałam w zachęcenie kobiet, by w niej uczestniczyły. Przyjedziemy razem autokarami. Na pewno już w czasie podróży będziemy rozmawiały o nowotworach piersi i profilaktyce. Takich inicjatyw powinno być więcej, również dla panów, którzy oporniej poddają się badaniom niż kobiety. - mówi Agnieszka Tabiszewska, kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia w Piotrowicach, Krotoszycach, Tyńcu Legnickim i Legnickim Polu.

W programie konferencji przewidziano m.in. wykłady specjalisty radiologii, dr n. med Ewy Nienartowicz MCZ, specjalistki ds. żywienia Alicji Sokołowskiej z MCZ, eksperta w dziedzinie diagnostyki piersi, Magdaleny Barcikowskiej oraz psycholog Katarzyny Kajdan. W planie są również indywidualne rozmowy i spotkania z prelegentami.

Powiązane wpisy