Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Rozprawiali o sercu

LUBIN. Regionalny Ośrodek Kardiologii szpitala MCZ w Lubinie funkcjonuje już 30 lat. Z okazji tego jubileuszu w CK Muza odbyła się konferencja naukowo – dydaktyczna. Wśród wykładów i prelekcji swoje wystąpienie miał m.in. profesor Marian Zembala ze Śląskiego Centrum Kardiologii w Zabrzu, obecny Minister Zdrowia, który od lat współpracuje z ROK MCZ. 
Rozprawiali o sercu
 Organizatorami kardiologicznej konferencji jubileuszowej były:  Miedziowe Centrum Zdrowia S.A., Regionalny Ośrodek Kardiologii, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne Oddział we Wrocławiu i Społeczna Fundacja „Zdrowe Serce” . Patronat nad wydarzeniem objął prezes KGHM Polska Miedź S.A. Herbert Wirth. W spotkaniu wzięły sławy polskiej kardiologii. Jeden z wykładów podczas sesji naukowo – dydaktycznej poprowadził Marian Zembala. – Regionalny Ośrodek Kardiologii to „jubilat” niezwykle pracowity. Jest to rezultat ukształtowany przez kilku liderów m.in. doktora Macieja Dałkowskiego, który jest uosobieniem nowoczesności, kultury i wielkiego profesjonalizmu. A potem przez jego następców doktora Waldemara Jastrzębskiego, Adriana Włodarczaka, Andrzeja Kordę. Mam dodatkowy powód do radości, ponieważ w ciągu tych 30 lat myśmy dojrzewali razem. Byłęm w Lubinie bardzo często. Teraz jestem rzadziej, ale jestem. Tworzyliśmy razem płaszczyznę porozumienia i współpracy której najważniejszym beneficjentem  stają się chorzy. I to jest ta wielka radość. Gdyby nie działania w ówczesnym województwie legnickim, które się zrodziło tu w Lubinie nie byłoby tego fantastycznego efektu – mówił przed swoim wykładem Marian Zembala.
 
- Gratuluję całemu zespołowi 30 lat owocnej pracy. Ten zespół udowodnił, ze również w oddziale terenowym można wykonywać medycynę nowoczesną i wysokiej jakości z pełnym zaangażowaniem. Jest to możliwe dzięki ambicji liderów zespołu i wsparciu właściciela – zarządu KGHM Polska Miedź i Fundacji KGHM. Wszystkie wspaniałe osiągnięcia nie byłyby możliwe bez współpracy z ośrodkami klinicznymi i akademickimi.  Nasi lekarze szkolili się w  wielu ośrodkach klinicznych w Polsce. Zdobywali doświadczenie i wiedzę, które mogli przekazywać i współpracownikom, i stosować je bezpośrednio w stosunku do pacjentów. Dziękuję wszystkim obecnym za udział w konferencji. W MCZ staramy się wykonywać medycynę nowoczesną na wysokim poziomie. Jednym z  tego przejawów jest tego typu konferencja. Jest to już trzecie wydarzenie w tym  roku w MCZ. W kwietniu zespół Marka Ścieszki organizował konferencję gastroenterologiczną  a w maju doktor Andrzej Kaiser organizował już XIII konferencję onkologiczną - mówił na wstępie konferencji Edward Schmidt, prezes zarządu MCZ S.SA. w Lubinie. 
 
Wśród obrad naukowych poza wystąpieniem Ministra Zdrowia zebrani mogli wysłuchać wykładu profesora Waldemara Banasiaka „Migotanie przedsionków w różnych scenariuszach klinicznych” czy profesora Piotra Ponikowskiego „ Niewydolność serca – jak optymalizować leczenie po wypisie ze szpitala”. 
 

Powiązane wpisy