Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

KGHM działa dla Ukrainy. Prezes M.Chludziński przyjmie uchodźców pod swój dach

LUBIN.  Kilka ton materiałów dla poszkodowanych w wojnie na Ukrainie trafiło do tamtejszych szpitali. KGHM zaangażował się w organizację transportu niezbędnych do ratowania zdrowia i życia środków medycznych. Spółki miedziowego giganta wspierają też uchodźców na dworcach. Pracownicy organizują zbiórki na konieczne urządzenia i produkty.

KGHM działa dla Ukrainy. Prezes M.Chludziński przyjmie uchodźców pod swój dach

Dwa tiry i ciężarówka w weekend dotarły do placówek w Ukrainie. Do szpitali w oblężonych miastach Ukrainy przewiezione zostały leki, środki opatrunkowe i inne medykamenty. Pomoc finansowa na zakup najbardziej potrzebnych materiałów pochodzi ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź. Miedziowa spółka wspiera też stowarzyszenia i fundacje działające na terenie Ukrainie, które pomagają mieszkańcom.

Ciepłe posiłki – pierwsze od wielu dni

KGHM angażuje się też w pomoc uchodźcom w Polsce. Lubinpex przekazuje do Caritas produkty spożywcze i uczestniczy w organizacji akcji wydawania posiłków na Dworcu Centralnym w Warszawie. W ciągu weekendu rozdano ponad 1000 ciepłych dań. – Nasz spółka Lubinpex wydaje posiłki dla uchodźców na Dworcu Centralnym, a wkrótce również na Zachodnim w Warszawie. Ciepły posiłek na wagę złota. Nasza pomoc potrwa tyle, ile będzie trzeba. Planujemy długofalowe wsparcie. Dziękuję pracownikom KGHM i wolontariuszom za zaangażowanie i ofiarność – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Dodatkowo już od kilku dni autobusy ze spółek oraz oddziałów KGHM pomagają w transporcie uchodźców z granicy polsko-ukraińskiej.

W gotowości do przyjęcia uchodźców z Ukrainy są obiekty uzdrowiskowe należące do GK KGHM. Pracownicy KGHM prowadzą liczne zbiórki dla lokalnych ośrodków. Przekazywane są m.in. łóżeczka, pościele, czy pralko-suszarki.

Coraz więcej osób trafia na Dolny Śląsk – zapraszamy do zgłaszania się do Centrum Pomocy

Przypominamy, że w Lubinie przy Stowarzyszeniu Centrum Formacji Rodziny utworzone zostało #MyRazem Centrum Pomocy dla Ukraińców. Oferowane są tam zarówno porady prawne, pomoc tłumaczy, jak i zbierane informacje o najpilniejszych potrzebach obywateli Ukrainy, którzy trafią na Dolny Śląsk. Zapewniamy pomoc medyczną czy psychologiczną.

Potrzebujący mogą zgłaszać się po pomoc pod numerem telefonów: w języku polskim: +48 511 833 628, w języku ukraińskim: +48 791 069 613 oraz na adresy e-mail: w języku polskim Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w języku ukraińskim Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pracownicy KGHM zgłaszają chęć swojej pomocy za pośrednictwem wolontariatu pracowniczego. Wszyscy, którzy chcą zorganizować zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, mogą napisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na bieżąco będziemy informować o aktualnych potrzebach. Prowadzone są również zbiórki krwi na rzecz Ukrainy.

Jeśli chcesz przyjąć pod swój dach rodziny, które trafią do Zagłębia Miedziowego – zgłoś się do Centrum Pomocy w Lubinie.

– Bardzo dużo zależy od nas. Pomoc rzeczowa jest ważna, ale możemy też przyjąć uchodźców. Oni potrzebują teraz spokoju i bezpiecznego miejsca. Sam podjąłem decyzję, że przyjmę osoby z Ukrainy. Wiem, że możemy liczyć na pracowników KGHM i do takiej aktywności wszystkich zachęcam – dodał Marcin Chludziński.

Powiązane wpisy