Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Lubin inwestuje w infrastrukturę sportową. Hala już, Aquapark niebawem!

LUBIN. Miasto Lubin ogłosiło przetarg na budowę jednego z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Nowy stadion królowej sportu powstanie na miejscu istniejącego już obiektu na terenach Regionalnego Centrum Sportu. Otwarcie ofert nastąpi 12 maja. Koszt modernizacji stadionu oszacowany został 33,11 mln zł. Dofinansowanie z budżetu państwa pokryje połowę tych wydatków. Resztę podzielą między siebie miasto i województwo dolnośląskie. Prezydent Lubina na tę właśnie inwestycję pozyskał dofinansowanie rządowe w wysokości 16,5 mln zł. To pierwsza z dużych inwestycji w infrastrukturę sportową Lubina będąca fundamentem koalicji pomiędzy Bezpartyjnymi Samorządowcami oraz Prawem i Sprawiedliwość na Dolnym Śląsku. Władze Lubina przymierzają się także do budowy hali lodowej. Nieoficjalnie wiemy, że niebawem prezydent Robert RACZYŃSKI ogłosi także plan budowy AQUAPARKU w Lubinie. Kryty Park Wodny jeden z największych w Polsce powstanie także na terenach w pobliżu hali RCS. Co ciekawe w każdym przypadku miasto Lubin przed startem kolejnej inwestycji i kolejnego starania się o zewnętrzne wsparcie posiada dokumentację projektową. 

Lubin inwestuje w infrastrukturę sportową. Hala już, Aquapark niebawem!

Stadion lekkoatletyczny pozwoli na organizację Mistrzostw Polski oraz zmagań sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Arena lekkoatletyczna składać się będzie z 8 torów okrężnych i prostych, rzutni do pchnięcia kulą, rzutów oszczepem, dyskiem i młotem, a także skoczni do skoku w dal i trójskoku, skoku o tyczce, skoku wzwyż oraz rowu z wodą do biegu z przeszkodami. Dodatkowo, w budynku o charakterze sportowo-rekreacyjnym znajdzie się hala sportowa wyposażona w rozgrzewkową bieżnię wraz ze skocznią do skoku w dal i trójskoku oraz trybuną. Na trybunach lubińskiego stadionu lekkoatletycznego znajdą się 1672 miejsca siedzące, a w jego pobliżu miejsca parkingowe.

Zaprojektowane oświetlenie pozwoli na organizację sportowych zmagań o każdej porze, a właściwą akustykę zapewni nowoczesne system nagłośnieniowy.

Obiekt kategorii III wg Polskiego Związku Lekkiej Atletyki ma zostać wybudowany i oddany do użytku do końca 2023.

Hala sportowo-widowiskowa, stadion lekkoatletyczny, hala lodowa i Aquapark - to wszystko jest lub będzie dosłownie kilka minut drogi od dworca PKP. A po powrocie połączeń kolejowych do Lubina przed trzema laty, Koleje Dolnośląskiego już w tej chwili miesięcznie przewożą blisko 50 tysięcy mieszkańców Lubina i osób dojeżdżających do stolicy Zagłębia Miedziowego.

Powiązane wpisy