Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Skąd bierze się miedź i jak ją pozyskują w ZWR? (FOTO)

 LUBIN. Tunel jak w kopalni, miniatury maszyn z Zakładów Wzbogacania Rud, przedmioty związane z tradycjami górniczymi i hutniczymi – to wszystko pojawiło się podczas dwudniowych warsztatów prowadzonych przez załogę ZWR Rejon Lubin w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szklarach Górnych. Z okazji 60-lecia KGHM wolontariusze z ZWR w sumie odwiedzają tak 28 placówek na terenie Zagłębia Miedziowego.

Skąd bierze się miedź i jak ją pozyskują w ZWR? (FOTO)

Cykliczne wydarzenie realizowane przez pracowników Zakładów Wzbogacania Rud rejon Lubin w postaci warsztatów interaktywnych dla dzieci miało miejsce Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szklarach Górnych. Wolontariusze z ZWR za pomocą miniaturowych maszyn i szeregu interaktywnych zajęć przybliżali dzieciom skąd bierze się miedź i jak wygląda proces produkcji w ZWR.

- Pierwszy dzień zajęć to warsztaty dla dzieci młodszych, które w sposób poprzez zabawę uczymy ich o przeróbce kopalin i o tradycjach górniczych. Drugi dzień to zajęcia dla starszych dzieci i poprzez miniaturowe maszyny pokazujemy proces produkcji. Mówimy też o tradycjach górniczych, o patronie hutników ze względu zbliżającego się Dnia Hutnika - mówił Piotr Dyrba, sztygar oddziałowy Oddziału Suszarni i Rozrabialni ZWR Rejon Lubin, Oddział KGHM Polska Miedź S.A.

Ośrodek w Szklarach Górnych to blisko 190 podopiecznych z różnorodnymi dysfunkcjami zarówno strony fizycznej, jak i psychicznej organizmu.

- Te zajęcia to przede wszystkim szerzenie lokalnego patriotyzmu. Dzieci i młodzież muszą wiedzieć skąd czerpiemy bogactwa nie tylko mineralne, dlaczego nasz region jest tak bogaty i komu to zawdzięczamy. Te warsztaty są idealne, a forma warsztatowo-zabawowa jest doskonała dla naszych podopiecznych - mówił Łukasz Nowicki, dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych, w którym przebywa 190 podopiecznych z różnymi dysfunkcjami.{gallery}galeria/wydarzenia/29-04-22-SOSW-Szklary_gorne-ZWR-warsztaty-fot-marzena-machniak{/gallery}

Powiązane wpisy