Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Szkoły pod patronatem KGHM czekają na nowych uczniów

LUBIN.  W szkołach podstawowych trwają egzaminy ósmoklasistów. Tymczasem za chwilę rozpocznie się gorączka związana z ubieganiem się do wybranej i upragnionej szkoły. Być może absolwenci zdecydują się na jedną z dziewięciu szkół, nad którymi patronat objęła spółka KGHM Polska Miedź S.A.

Szkoły pod patronatem KGHM czekają na nowych uczniów

Egzaminem z języka polskiego rozpoczęły się wczoraj zmagania ósmoklasistów. Dzisiaj musieli zmierzyć się z królową nauk – matematyką. Po zakończeniu egzaminów, absolwentów czeka kolejny test cierpliwości. Czy dostaną się do wybranych szkół? Ciekawą ofertę dla absolwentów szkół podstawowych przygotowały szkoły, które na co dzień współpracują z KGHM. W Technikum nr 2 w Lubinie pojawił się np. nowy kierunek kształcenia – technik programista.

– Branża IT nieustająco się rozwija a praktyki pod okiem specjalistów z KGHM to gwarancja zajęć przeprowadzonych na najwyższym poziomie. Tak myślimy o przyszłości firmy, której największa wartością są pracownicy. Warto przejrzeć ofertę naszych szkół patronackich i przekonać się jak wyglądają ścieżki kariery w zawodach technicznych – powiedziała Magdalena Wróbel dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM Polska Miedź S.A.

W sprawie powołania nowego kierunku, szkoła podpisała stosowną umowę z Polską Miedzią. Obejmuje ona promocję i praktyczną naukę zawodu „technik programista”. Partnerami szkoły będą specjaliści z Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji KGHM.

Szkoły objęte patronatem miedziowej spółki kształcą swoich uczniów na kierunkach m.in. technik górnictwa podziemnego, elektryk, mechatronik, operator maszyn i urządzeń przeróbczych czy technik przemysłu metalurgicznego. Dzięki programowi „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej”, specjalistyczną wiedzę z zakresu przemysłu ciężkiego: wydobywczego, jak i metalurgicznego, zdobywa na co dzień blisko 2 tysięcy uczniów.

Dzięki patronacie KGHM, szkoły mogą liczyć nie tylko na fachową wiedzę specjalistów Polskiej Miedzi, ale także na możliwość odbycia praktyk zawodowych. Spółka oferuje również udział w warsztatach, szkoleniach, organizowane są również wizyty uczniów w oddziałach produkcyjnych KGHM. Proponowane przez szkoły patronackie kierunki, znajdują się na ministerialnej liście najbardziej potrzebnych zawodów w Polsce.

Elektroniczna rekrutacja absolwentów szkół podstawowych potrwa do 20 czerwca.

Powiązane wpisy