Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

K.Kosztyła gotowy do bitwy o Ścinawę (FOTO)

ŚCINAWA. W I turze wyborczej batalii o Ścinawę Krystian Kosztyła był o włos od zwycięstwa – zdobył poparcie 48,22 proc. Zagłosowało na niego 1926 osób. Jego największego rywala – Marka Hołtrę - poparły 1504 osoby, co dało mu 37,21 proc. Obaj spotkają się w drugiej turze. - Jestem spokojny o wynik II tury. Nie lekceważę przeciwnika, ale chcę jeszcze bardziej mieszkańcom naszej gminy uświadomić jak dobra to była kadencja dla naszej gminy - mówił Krystian KOSZTYŁA na konferencji prasowej przed Ratuszem w Ścinawie. Konferencji z udziałem ponad 100 zwolenników, sympatyków obecnego burmistrza nadodrzańskiego miasteczka. Nic dziwnego, że konferencja przekształciła się w duży wiec poparcia dla Kosztyły. Nie zabrakło więc skandowania nazwiska najpoważniejszego kandydata na  gospodarza miasta i gminy Ścinawa.

K.Kosztyła gotowy do bitwy o Ścinawę (FOTO)

Konferencję prasową Krystian KOSZTYŁA rozpoczął od podziękowania za udział ścinawian w wyborach samorządowych i za głosy oddane na niego i kandydatów na radnych z jego wyborczej drużyny. 

- To był zdecydowanie bardzo czas dla gminy Ścinawa i niedorzecznością jest zarzucanie nam bezczynności - mówił Krystian KOSZTYŁA. - Pozyskaliśmy 245 milionów złotych z tzw. źródeł zewnętrznych, a w tym 142 mln zł to są pieniądze unijne. Wybudowaliśmy  67 kilometrów sieci sanitarnej w 14 wsiach na terenie naszej gminy, przebudowaliśmy z nową jakością 30 km dróg gminnych, i w końcu można po nich bezpiecznie i komfortowo się poruszać. Wymieniliśmy dziesiątki kilometrów rur kanalizacyjnych. Wyremontowaliśmy studnie głębinowe, przeprowadziliśmy modernizację oczyszczalni ścieków. 8 mln przekazaliśmy naszym mieszkańców na tzw. granty (także pozyskanych z zewnętrznych źródeł) i na wymianę starych kopciuchów na nowe źródła ogrzewania. Skorzystało z tych grantów 378 mieszkańców naszej gminy i dzięki temu oddychamy bardziej czystym powietrzem. A to nie koniec naszych działań w tej materii. Zamontowaliśmy ponad 2 tysiące punktów oświetleniowych nowej generacji, sodowych.

Wystąpienie Krystiana Kosztyły skwitowano gromkimi brawami. Kosztyła nakreślił swój plan wyborczej kampanii na najbliższe dni. - Chcę spotkać się z mieszkańcami każdej miejscowości w naszej gminie, aby jeszcze lepiej wspólnie zdefiniować potrzeby mieszkańców miasta i gminy Ścinawa.

Krystian Kosztyła odniósł się do niektórych zarzutów kontrkandydatów w I turze, takich jak rzeczywisty koszty budowy statku MS Ścinawa, przebudowy, a właściwie modernizacji, portu w Ścinawie czy wybudowanie parkingu w kształcie statku z wyremontowanym czołgiem . - Rozumiem, że kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami, a im więcej nieprawdy tym rzekomo większe szanse na wygranie wyborów. Ale kolportowane w przestrzeni publicznej przez moich adwersarzy plotki i kłamstwa są szybko i łatwo do zweryfikowania. Wspomniany statek kosztował 5,2 mln, a nie 7 czy 8 mln, a rzeczywisty koszt poniesiony przez Ścinawę to kilkaset tysięcy. Reszta to dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych. Statek, wybudowany port rzeczny z prawdziwego zdarzenia podniosą atrakcyjność turystyczną Ścinawy, miasta leżącego nad Odrą. Mamy plan dalszego rozwoju gminy Ścinawa. To budowa gminnego żłobka i przede wszystkim rozwój strefy aktywności gospodarczej. To drugie zależy od wielu czynników, lecz za kilkanaście milionów pozyskanych z zewnątrz już przygotowaliśmy tereny inwestycyjne. Bez tego NIKT by się Ścinawą nie zainteresował. A na żłobek pozyskaliśmy blisko 2 mln zł i niebawem rozpoczynamy jego budowę - mówił Krystian KOSZTYŁA

Podczas wiecu poparcia Krystianowi KOSZTYLE udzielali znani ścinawianie. Jak chociażby piosenkarz, muzyk, znany z udziału w "Szansie na sukces"- Dawid KRĘŻEL, który apelował, aby na obecnego burmistrza zagłosowali młodzi ludzie. - Widzę jak bardzo zmieniła się Ścinawa za kadencji pana Krystiana Kosztyły. I chciałbym, aby ten trend został utrzymany. Nie chcę zmiany  i tego aby Ścinawa stała się zapyziałym miasteczkiem na Dolnym Śląsku. Dzięki obecnemu burmistrzowi Ścinawa stała się modnym miastem na szlaku Odry, a będzie jeszcze lepiej. Autostrada rowerowa wybudowana przez naszą gminę jest po prostu turystycznym szlagierem. Padła deklaracja o wielkiej modernizacji miejskich basenów itp. To naprawdę zrobiło się fajne miejsce do życia.

Krystian Kosztyła ubiega się o fotel burmistrza Ścinawy po raz trzeci. II tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów odbędzie się 21. kwietnia.

Fot. zj

Powiązane wpisy