Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Półmetek lubińskich radnych

LUBIN. 16 listopada miną dwa lata od wyborów samorządowych, które wyłoniły nowych rajców miejskich i powiatowych. Prezydentem Lubina pozostał Robert Raczyński. Jak lubinianie oceniają dwa lata kolejnej prezydentury Raczyńskiego i radnych Rady Miasta?

Półmetek lubińskich radnych

Wśród zmian w Radzie Miasta była zmiana przewodniczącego rady miejskiej, która spowodowana była śmiercią Andrzeja Górzyńskiego. Zastąpiła go Bogusława Potocka-Zdrzalik. Wiceprzewodniczącym został Marcin Białkowski. Z jedynego klubu radnych w radzie miejskiej, Lubin 2006 wystąpili: Grzegorz Pytka i Piotr Motyliński.

Przewodniczącym Lubin 2006 w radzi miejskiej został debiutant - Tomasz Kulczyński. Wyróżnia on się swoją aktywnością. Na 17 posiedzeń rady złożył on 6 projektów uchwał (w tym nazw parków i zmiany nazwy ulicy Bolesławieckiej na ul. Pileckiego) i 13 interpelacji i zapytań (w tym nt. zegara przy CK Muza i kamer naprzeciwko pomnika Jezusa przy kościele NSPJ). Kulczyński jest także przewodniczącym komisji statutowej.

- Chcemy zmieni nazwę ul. Parkowej na ul. Antoniego Osstowicza, który był jednym z lotników Dywizjonu 303 i jego rodzina mieszka w Lubinie - mówi Tadeusz Kulczyński.

Wiceprzewodniczącym w Lubin 2006 został Tomasz Górzyński, syn śp. Andrzeja Górzyńskiego. Z końcem maja zlikwidowana została straż miejska.
Kolejne wybory samorządowe w 2018 roku. Do tego czasu radni miejscy będą pracować nad m.in. strefą ekonomiczną, zmianami w oświacie, rozrastaniem aglomeracji Lubin, oraz zmianami nazw ulic tj. zmiana nazwy  Kasztanowej na aleję Krzysztofa Raczkowiaka.

Półmetek i po półmetku niebawem. Czy RM w Lubinie nadal będzie stabilna, spokojna czy rozpoczną się przedwyborcze harce?

Powiązane wpisy