Półmetek lubińskich radnych
LUBIN. 16 listopada miną dwa lata od wyborów samorządowych, które wyłoniły nowych rajców miejskich i powiatowych. Prezydentem Lubina pozostał Robert Raczyński. Jak lubinianie oceniają dwa lata kolejnej prezydentury Raczyńskiego i radnych Rady Miasta?
Wśród zmian w Radzie Miasta była zmiana przewodniczącego rady miejskiej, która spowodowana była śmiercią Andrzeja Górzyńskiego. Zastąpiła go Bogusława Potocka-Zdrzalik. Wiceprzewodniczącym został Marcin Białkowski. Z jedynego klubu radnych w radzie miejskiej, Lubin 2006 wystąpili: Grzegorz Pytka i Piotr Motyliński.
Przewodniczącym Lubin 2006 w radzi miejskiej został debiutant - Tomasz Kulczyński. Wyróżnia on się swoją aktywnością. Na 17 posiedzeń rady złożył on 6 projektów uchwał (w tym nazw parków i zmiany nazwy ulicy Bolesławieckiej na ul. Pileckiego) i 13 interpelacji i zapytań (w tym nt. zegara przy CK Muza i kamer naprzeciwko pomnika Jezusa przy kościele NSPJ). Kulczyński jest także przewodniczącym komisji statutowej.
- Chcemy zmieni nazwę ul. Parkowej na ul. Antoniego Osstowicza, który był jednym z lotników Dywizjonu 303 i jego rodzina mieszka w Lubinie - mówi Tadeusz Kulczyński.
Wiceprzewodniczącym w Lubin 2006 został Tomasz Górzyński, syn śp. Andrzeja Górzyńskiego. Z końcem maja zlikwidowana została straż miejska.
Kolejne wybory samorządowe w 2018 roku. Do tego czasu radni miejscy będą pracować nad m.in. strefą ekonomiczną, zmianami w oświacie, rozrastaniem aglomeracji Lubin, oraz zmianami nazw ulic tj. zmiana nazwy Kasztanowej na aleję Krzysztofa Raczkowiaka.
Półmetek i po półmetku niebawem. Czy RM w Lubinie nadal będzie stabilna, spokojna czy rozpoczną się przedwyborcze harce?