Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Polkowice perłą samorządu

POLKOWICE. Mieszkańcy gminy Polkowice mogą być dumni, że samorząd wraz z włodarzem Łukaszem Puźnieckim również w tym roku otrzymali prestiżowe wyróżnienia – „Perły Samorządu”. Jest to tym większy zaszczyt, że oceny w rankingu dokonują inni samorządowcy z całej Polski. Dyplomy rozdano podczas kongresu z udziałem m.in. przedstawicieli Prezydenta RP. -  To wielka radość i wielka satysfakcja i to z kilku powodów – komentuje obecny na rozdaniu nagród burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. – Po pierwsze wyróżnienie pokazuje, że działania podejmowane na rzecz naszych mieszkańców są dostrzegane i wysoko oceniane w całej Polsce. Po drugie, prestiż tych wyróżnień bierze się nie tylko z oceny dokonywanej przez członków szacownej Kapituły, ale także jako wyraz uznania ze strony innych samorządów. To także dowód na to, że w trudnych czasach niedawnej pandemii, a obecnie niestabilnej sytuacji spowodowanej wojną w Ukrainie, umieliśmy zachować dotychczasowy poziom rozwoju naszej gminy – mówi włodarz Polkowic.

Polkowice perłą samorządu

Ranking miał wyjątkowy, bo jubileuszowy charakter. Odbywał się po raz dziesiąty, a po raz szósty w Gdyni. Nagrody i wyróżnienia Kapituła konkursowa przyznawała w kategoriach gmin wiejskich, miejsko-wiejskich, do 100 tys. mieszkańców oraz powyżej 100 tys. mieszkańców. Gmina Polkowice po raz drugi z rzędu otrzymała wyróżnienie w kategorii gmin miejsko-wiejskich.

Burmistrz Łukasz Puźniecki został także laureatem wyróżnienia, przyznawanego przez Kapitułę w kategorii wójtów, burmistrzów i prezydentów. Także i ten laur przyznany został po raz drugi z rzędu.

W tym roku kapitułę nagrody „Perły Samorządu” tworzyli: Marta Gadomska, szef Działu Dodatków DGP, Dionizy Smoleń, dyrektor sektora publicznego w PwC Polska, oraz dr Paulina Legutko-Kobus z Katedry Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Ranking „Perły Samorządu” nie tylko pokazuje, które gminy są najlepsze w Polsce, i którzy włodarze najskuteczniej zarządzają, ale także kim są liderzy dobrych praktyk. Dlatego w ramach jego tegorocznej, jubileuszowej edycji, wyróżniono także m.in. samorządy, wdrażające nowoczesne rozwiązania społeczno-gospodarcze i środowiskowe, takie jak: gospodarka, edukacja, zdrowie czy cyfryzacja.

Wśród gości kongresu, podczas którego odbyła się gala „Perły Samorządu”, był m.in. minister Piotr Ćwik z Kancelarii Prezydenta RP.

– Cywilizacyjne, społeczne i gospodarcze sukcesy Polski z ostatnich trzech dekad stanowią w dużej mierze zasługę samorządów terytorialnych, skupionych na sprawach najbliższych ludziom, na służbie dobru wspólnemu. Dokonania te są wynikiem działań wielu konkretnych osób, z zaangażowaniem pracujących na niwie samorządowej – mówi w imieniu polskiego prezydenta minister Piotr Ćwik.

Celem rankingu „Perły Samorządu” jest docenienie i nagrodzenie tych gmin i włodarzy, którzy najlepiej dbają o mieszkańców i odpowiadają na ich potrzeby, rozwijając lokalną gospodarkę, dbając o edukację, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz otaczając opieką osoby ze szczególnymi potrzebami. Udział w rankingu jest bezpłatny.

Powiązane wpisy