Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Miody i wina królowały w Przemkowie (FOTO)

PRZEMKÓW. Drugi dzień Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina w Przemkowie rozpoczęła Msza Św.  w prawosławej Cerkwi św. Michała Archanioła .  Msza dziękczynna w intencji pszczelarzy. W cerkiewnych ławach nie zabrakło dostojnych gości ze świata samorządu z burmistrzem Przemkowa Jerzym Szczupakiem, starostą Powiatu Polkowickiego Kamilem Ciupakiem Nie mogło zabraknąć parlamentarzystów z senator Dorotą Czudowską i posłanką Ewą Szymańską. Po nabożeństwie, uformował się korowód. Na czele szła Przemkowska Orkiestra Dęta i poczty sztandarowe. W korowodzie pojawił się poseł Piotr Borys( potem doszli Robert Kropiwnicki,Robert Obaz, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska) marszałek Tymoteusz Myda i samorządowcy( burmistrz Łukasz Puźniecki, wójtowie Tadeusz Kielan, Jacek Szwagrzyk). Tak utworzony korowód przeszedł przez Przemków kierując się do Parku Miejskiego.

Tam na scenie nastąpiło urocyste otwarcie Święta Miodu i Wina.

Miody i wina królowały w Przemkowie (FOTO)

 Najważniejszym momentem trwającego Święta Miodu i Wina w Przemkowie było rozdanie nagród na najlepsze odmiany miodów i wzorową pasiekę. Nagrody wręczali marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek i burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak. Głównym mecenasem przemkowskiego święta była spółka KGHM i Fundacja KGHM Polska Miedź.  Jury nie miało łatwego zadania, bo oceniało ponad 180 różnych miodów. Zwycięzcą w najbardziej szlachetnym – miodzie wrzosowym – zostało gospodarstwo pasieczne Laudaccy ze Szprotawy.

 Z przebiegu XXII Święta Miodu i Wina w Przemkowie nie krył radości burmistrz Jerzy SZCZUPAK notabene prywatnie świętują...42 urodziny( po oficjalnych uroczystościach załoga magistratu wręczyłą gospodarzowi miasta preent i odśpiewała 100 lat) .

- Święto bardzo, ale to bardzo udane. Frekwencyjnie bardzo duży sukces. Mnie osobiście najbardziej cieszy to, że jest duże zainteresowanie pszczelarzy. Mieliśmy w tym roku rekordową ilość miodów zgłoszonych do konkursu. To pokazuje, że święto rozwija się pszczelarsko, w przyszłym roku chcemy wdrożyć kilka nowych pomysłów, będzie to niespodzianka dla mieszkańców i naszych gości . Już wczoraj uchyliłem rąbka tajemnicy mówiąc, że tradycyjny główny Bieg po Miód odbywać się będzie na dystansie 20 km– podsumował burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak. - Cieszy mnie opinnia zadowolonych mieszkańców Przemkowa i tysięcy gości z zewnątrz. Cieszy mnie, że wystawcy byli zadowoleni z organizacji imprezy i...obrotów na swoich stoiskach.

Muzyczną gwiazdą wieczoru był Baranovsky.

Fot. Zbigniew Jakubowski

 {gallery}galeria/wydarzenia/25-09-22-swieto-miodu-przemkow-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}

 

 

 

 

Powiązane wpisy