Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Dekomunizacja miasta stała się faktem

PROCHOWICE. W miasteczku aż 8 ulic zmieniło nazwy. To pokłosie obowiązującej w naszym kraju ustawy tzw. dekomunizacyjnej 22 czerwca Sejm przyjął nowelizację ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Za ustawą głosowało 430 posłów, 7 było przeciw a 15 się wstrzymało. Samorząd Prochowic przegłosował uchwałę o zmianie nazw ulic w mieście.

Dekomunizacja miasta stała się faktem

Jakie ulice w Prochowicach zmieniły nazwy?

ul. 22 Lipca - na Reymonta

Armii Czerwonej - na Lwowska

Gen. Świerczewskiego - na Sienkiewicza

Młodej Gwardii - na Sybiraków

Przodowników Pracy - na Powstania Styczniowego

Armii Ludowej - na Kresową

Marszałka Roli Żymierskiego - na Niepodległości

Mikołaja Kopernika - na Zamkowa

Zmiana nazw ulicy nie pociąga za sobą konieczności zmiany dowodów osobistych.O wszelkich szczegółach związanych z realizacją uchwały Rady Miasta i Gminy można dowiedzieć się w Referacie Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy w Prochowicach (telefonicznie: 76 8584342 w.51)  

Warto pamiętać, że w świetle obowiązujących regulacji prawnych do 2 września 2017 r. samorządy mają czas na zmianę nazw budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny lub propagujących taki ustrój w inny sposób. W razie bezczynności, zarządzenie zastępcze w terminie 3 miesięcy od dnia upływu tego terminu, wyda wojewoda. 

Powiązane wpisy