Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Od Kunic rozpoczęto poznawanie ziemi Witelona (FOTO)

KUNICE. Kilkudziesięciu młodych ludzi z Polski i Ukrainy w gminie Kunice rozpoczęło realizację projektu pod nazwą. „Potencjał i walory ziemi Witelona – od zwiedzania do działania”. - Celem projektu do którego przystąpiła gmina Kunice  jest ukazanie potencjału dziedzictwa kulturowego regionu legnicko-wrocławskiego – ziemi, na której urodził się i żył Witelon – patron Collegium Witelona, największej uczelni Zagłębia Miedziowego - mówi Ewa HOSZOWSKA, zastępca wójta gminy Kunice. - Do 13 lipca będziemy na terenie powiatu legnickiego gościć 16 studentów z Ukrainy. W projekcie bierze również udział 16 studentów legnickiej uczelni.

Od Kunic rozpoczęto poznawanie ziemi Witelona (FOTO)

Pierwszym "przystankiem" realizacji projektu jest gmina Kunice, w której młodzież spędzi dwa dni. Od wczesnych godzin rannych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kunicach odbywały się  warsztaty arteterapeutyczne prowadzone przez dr Edytę Rola- Marcinowska. Kolejnym punktem wtorkowych zajęć była wizyta w Domu Dziecka w Golance Górnej. Późnym popołudniem  zwiedzano Kościoły w Spalonej, Grzybianach i Rosochatej.

Środa jest kolejnym dniem spędzanym w  gminie Kunice przez młodzież z Ukrainy i Polski.

{gallery}galeria/wydarzenia/05-07-22-polsko-ukrainski-projekt-w-kunicach-fot-Natalia Strach-gokis-Kunice{/gallery}

Powiązane wpisy