Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Tłumy na XV Kaczawskim Jarmarku Bożonarodzeniowym (FOTO)

KROTOSZYCE. To już XV edycja Kaczawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który od kilku lat odbywa się w sali balowej Zespołu Pałacowo-Parkowego w Krotoszycach. I jak w poprzednich latach i dziś, 10 grudnia, przyciągnął nie tylko wielu lokalnych wystawców , ale i tłumy odwiedzających.Na ponad 40 stoiskach można było kupić tematyczne rękodzieła : piękne świąteczne dekoracje stołu, choinek czy domu czy już poczuć magię świat delektując się świątecznymi wypiekami i potrawami - np. czerwonym barszczem, pierogami czy ciastami. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie". Wstęp na imprezę był bezpłatny.

Tłumy na XV Kaczawskim Jarmarku Bożonarodzeniowym (FOTO)

Świąteczna atmosfera Bożego Narodzenia zagościła dziś we wnętrzach Pałacu w Krotoszycach . To dzięki wyjątkowemu wydarzeniu - XV -tej edycji Kaczawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowemu . Już od samego przekroczenia progu sali balowej wzrok odwiedzających przyciągały kolorowe , przepiękne, wykonane przez miejscowych rękodzielników,  dekoracje świąteczne . Wśród tego bogactwa ozdób świątecznych  wielu się skusiło na zakup stroiki ze świerków czy bombki na choinkę - dekoracji bez których ciężko byłoby stworzyć w domu urokliwy nastrój.

Amatorzy domowej kuchni mogli nie tylko kupić, ale skosztować na miejscu dania i wypieki pań z okolicznych kół gospodyń wiejskich. Czerwony barszcz, uszka do barszczu, pierogi, pieczony karp to tylko niektóre potrawy ze świątecznego menu, na których nie zabrakło chętnych. Wielość domowych ciast mógł przyprawić dosłownie o zawrót głowy - tyle różnych wypieków ciężko byłoby znaleźć nawet w cukierni.

Wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, gdzie można było ozdobić lukrem , pod okiem fachowców , pierniki. Również fotobudka znalazła wielu ochotników - oblegały ją rodziny z dziećmi i sami najmłodsi.

Tradycyjnie poza stoiskami na małej scenie występowały zespołu ludowe , które umilały kupującym i wystawcom czas śpiewając kolędy i pastorałki.
XV Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, środków budżetowych Powiatu Jaworskiego oraz środków własnych Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”.

Zapraszamy do fotogalerii z XV Kaczawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Fot. Jakub Wieczorek

Powiązane wpisy