Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Laboratorium narkotykowe zlikwidowane

POWIAT LEGNICKI. Nawet 20 lat za więziennymi kratami może spędzić trzech mężczyzn, których zatrzymano w związku z likwidacją laboratorium narkotykowego. Pełna linia produkcyjna działała na terenie gminy Chojnów i gminy Miłkowice.

Laboratorium narkotykowe zlikwidowane

Legniccy kryminalni po kilku miesiącach pracy nad tą sprawą, zaplanowali akcję i przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w jednym czasie siłowo weszli do kilku mieszkań i pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Chojnów.

- W jednym z lokali w kuchni na płycie indukcyjnej obok gotującego się dla domowników obiadu policjanci ujawnili produkcję metamfetaminy. W garnku zabezpieczono kilka litrów płynnego chlorowodorku metamfetaminy oraz prawie kilogram gotowego produktu - informuje Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

W kolejnych mieszkaniach policjanci ujawnili kompletną linię produkcyjną ze wszystkim, co do wytworzenia narkotyków jest potrzebne.

- Łącznie zabezpieczono 18 litrów substancji w postaci zasadowej, kilka tabletek MDMA, marihuanę oraz ponad 4 kg chlorowodorku metamfetaminy nazywanej potocznie w środowisku przestępczym „kryształem”. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 38 i 41-lat - dodaje Jagoda Ekiert.

Zatrzymani stanęli już przed obliczem prokuratora, gdzie usłyszeli zarzuty, za które grozić im może kara nawet 20 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Powiązane wpisy