Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Zderzenie, dachowanie i auto w rowie (FOTO)

POWIAT LEGNICKI. Prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który w podlegnickich Ziemnicach spowodował dziś wypadek. W wyniku zderzenia aut poszkodowane zostały dwie osoby - kierująca Hyundaiem i kierowca Volkswagena Golfa.

Zderzenie, dachowanie i auto w rowie (FOTO)

Do zdarzenia doszło ok. godz.13.45. Z relacji świadków wynika, że kierowca golfa jechał od strony Legnicy.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen golf zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z kierującą pojazdem marki Hyundai. W wyniku tego zdarzenia i kierowca i kierująca trafili do szpitala - mówi Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

- W chwili naszego przyjazdu osoby z wypadku były przytomne, znajdowały się już na zewnątrz pojazdów. Kierowca Volskwagena golfa na pewno ma obrażenia głowy, ale jest to osoba przytomna kontaktowa - mówił Jacek Terpiłowski, z-ca dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 w Legnicy.

Świadkami zdarzenia były trzy kobiety podróżujące jednym samochodem, w tym kobieta w zaawansowanej ciąży.

- Ze mną wszystko w porządku. Dobrze, że zdążyłyśmy wyhamować, bo ile to trzeba? Chwila moment. Całe szczęście - mówi kobieta.

- Wracałyśmy z koleżanką od lekarza i pan wjechał w jakąś kobietę. My zdążyłyśmy wyhamować i tylko zobaczyłyśmy dym i jak golf koziołkuje. Zatrzymałyśmy się i zadzwoniłyśmy na 112- mówi druga z kobiet.

W momencie, gdy droga została przez służby zablokowana, jeden z kierowców chciał uciec z korka i wjechał do rowu. Z daleka wyglądało to tak, jakby jego samochód stanął w płomieniach. Na szczęście okazało się, że były to tylko tumany kurzu, które się wzbiły, gdy auto zsunęło się do rowu.

Za kierownicą tego auta siedział starszy pan. Nie odniósł obrażeń.

- Aj, zawracałem i ściągło mnie. U mnie wszystko gra, tak jak trzeba, Gaz mi się tylko zaciął, ale - odpukać- tyle lat jeżdżę i jeszcze wypadku nie miałem. To pierwsze zdarzenie- mówi kierowca- senior.

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców. Okazało się, że mężczyzna z golfa jest pod wpływem alkoholu.

- Podczas rozmowy z kierowcą samochodu marki Volkswagen policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Powiązane wpisy