Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Miejski Bank Kadr: sukces czy niewypał?

ZŁOTORYJA. Dokładnie przed rokiem z inicjatywy burmistrza Złotoryi Roberta Pawłowskiego powstał Miejski Bank Kadr. Czyli platforma mająca na celu zmniejszenie problemu bezrobocia w mieście i regionie, kojarząca tych co pracy szukają i tych, którzy pracę oferują. Złośliwi inicjatywę burmistrza z miejsca ochrzcili "kopia Powiatowego Urzędu Pracy". A jak jest w rzeczywistości? Ile osób dzięki MBK znalazło prace w Złotoryi i okolicy ? Totalny niewypał czy inicjatywa jak najbardziej złotoryjanom potrzebna? 

Miejski Bank Kadr: sukces czy niewypał?

Jak ocenia funkcjonowanie Miejskiego Banku Kadr złotoryjski Ratusz ? O komentarz poprosiliśmy Piotra MAASA, rzecznika prasowego Urzędy Miasta w Złotoryi.

- Zainteresowanie Miejskim Bankiem Kadr w Złotoryi, liczone liczbą rejestracji w serwisie i odwiedzin, jest zróżnicowane w zależności od pory roku i dynamiki rynku pracy. Dużo nowych kont zostało założonych po zakończeniu zimy. W chwili obecnej w MBK jest 68 ofert pracy, a zarejestrowało się jak dotąd 197 osób. Należy pamiętać, że MBK to platforma internetowa, która ma pomóc pracownikom i osobom poszukującym pracy w kontakcie z pracodawcami przy jak najmniejszej ingerencji Urzędu Miejskiego w Złotoryi. Dlatego daliśmy pracodawcom okazję do tworzenia wizytówek swoich firm, by mieli możliwość szerokiej prezentacji przed potencjalnymi pracownikami. w naszej opinii, przy stosunkowo mocno skomercjalizowanym rynku pośrednictwa pracy złotoryjski bank kadr wypełnia lukę na gruncie lokalnym. Miasto będzie nadal rozwijało serwis. W najbliższych miesiącach pracownicy ratusza zintensyfikują działania, które pozwolą dotrzeć także do tych mniejszych przedsiębiorców, generujących ok. 50 proc. miejsc pracy w mieście. Po wakacjach odbędzie się spotkanie, na którym będziemy zachęcać małych i mikroprzedsiębiorców do skorzystania z możliwości, jaki daje serwis. Będziemy chcieli także, aby zaczęły się na nim pojawiać oferty pracy tymczasowej, bo na taką jest zapotrzebowanie wśród młodych mieszkańców Złotoryi.

A jaka jest opinia złotoryjan i naszych czytelników oceniających funkcjonowanie złotoryjskiego Miejskiego Banku Kadr po roku jego funkcjonowania? Czekamy na opinie.

Powiązane wpisy