Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Udaremnili jazdę pijanemu kierowcy

ŚWIERZAWA.  Prawdziwie obywatelską postawą i zdecydowaną reakcją na widok zataczającego się kierowcy, który przyjechał na stację paliw w Świerzawie, wykazali się jej pracownicy, którzy najpierw zabrali kierującemu kluczyki od samochodu uniemożliwiając mu dalszą jazdę a później wezwali patrol Policji. Okazało się, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście, dzięki przytomnemu zachowaniu pracowników stacji nie doszło do tragedii.

Udaremnili jazdę pijanemu kierowcy

 

Nietrzeźwi kierowcy niewątpliwie stwarzają ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas codziennych służb policjanci systematycznie eliminują tych, którzy podróżują na tzw. podwójnym gazie. Tylko od początku 2018 r. złotoryjscy policjanci zatrzymali aż 17 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Warto jednak zaznaczyć, że w działaniach wspierają mundurowych również obywatele, którzy zgłaszają swoje podejrzenia co do stanu trzeźwości kierujących. Część z tych zgłoszeń potwierdza się i pijani kierowcy ponoszą konsekwencje swojego zachowania.

Tym razem to obywatele uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę i przekazali go wezwanym na miejsce funkcjonariuszom. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Świerzawa. Dyżurny złotoryjskiej policji został powiadomiony, że pracownicy stacji paliw mając podejrzenia, że jeden z ich klientów znajduje się pod wyraźnym działaniem alkoholu zabrali mu kluczyki do samochodu i tym samym uniemożliwili mu dalszą jazdę. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który ustalił okoliczności zdarzenia. Z relacji pracowników stacji wynikało, że gdy tylko 39-letni kierowca seata wysiadł z auta od razu było widać, że jest pijany. Świadczył o tym jego wygląd zewnętrzny i sposób w jaki się poruszał i rozmawiał.

Przekazany mundurowym 39-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 39-latka zadecyduje sąd.

Pomimo wielu akcji informacyjnych prowadzonych przez policję i media, wielu kierowców w dalszym ciągu wsiada za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W związku z powyższym zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców, aby wsiadając za tzw. kółko zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania w każdej jednostce Policji.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić policję.

Powiązane wpisy