Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Dominikańska i Salezjańska zostaną przebudowane

ŚCINAWA. Firma BRESSO Jan Bresso z Polkowic zrealizuje kolejną ważną i wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję drogową– przebuduje ulice Dominikańską oraz Salezjańską w Ścinawie. W zeszłym tygodniu burmistrz Krystian Kosztyła podpisał  z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą umowę. Termin zakończenia zadania upływa za 14 miesięcy, a łączny koszt przedsięwzięcia to ponad 3,3 mln zł, przy czym należy podkreślić, że środki na jej realizację pochodzą głównie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

 Dominikańska i Salezjańska zostaną przebudowane

Na przebiegu ulic Dominikańskiej i Salezjańskiej zostanie wybudowana jezdnia o szerokości 5 metrów z obustronnym chodnikiem i zjazdami na posesje – wszystko z kostki betonowej. Droga będzie miała odwodnienie, zamieszczone zostaną w niej niezbędne kanały technologiczne.

 Warto podkreślić, że Zakład Budowlano-Usługowy Aleksander Garboś z Lubina kończy przebudowę ulic: Klasztornej, Franciszkańskiej i fragmentu Wołowskiej, zlokalizowanych także na terenie tzw. osiedla klasztornego, obecnie budowlańcy, po wcześniejszym uzyskaniu przez ścinawski samorząd niezbędnych zgód od starostwa, wpinają zmodernizowane odcinki w drogę powiatową nr 1237D, na skrzyżowaniach łączących się z ww. obszarem.

- Dzięki środkom pozyskanym z rządowego programu możemy budować tak potrzebne drogi na osiedlu klasztornym, obszarze niemal w całości zagospodarowanym i wcześniej uzbrojonym w potrzebne sieci i instalacje podziemne. Aktualnie kończony jest pierwszy etap robót, ulice Klasztorna, Franciszkańska oraz część Wołowskiej zostały wybrukowane, wylany został także asfaltowy odcinek ścieżki rowerowej. Obecnie budowlańcy łączą nowe nawierzchnie z powiatówką. Wiem, że potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie kosztownych inwestycji drogowych są większe, nad czym pracujemy, obecnie poszukujemy m.in. firmy, która zaprojektuje infrastrukturę w obrębie tzw. osiedla polnego, czy też wiosennego – komentuje burmistrz Krystian Kosztyła.

Powiązane wpisy