Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Innowacje, współpraca i przyszłość górnictwa – Międzynarodowy Kongres Górnictwa i Hutnictwa w Lubinie

LUBIN. „Wyzwania i horyzonty rozwoju” będą hasłem przewodnim Międzynarodowego Kongresu Górnictwa i Hutnictwa Miedzi w Lubinie. Jest to wydarzenie branżowe, podczas którego spotkają się geolodzy, górnicy, hutnicy, naukowcy oraz eksperci branży. Patronat nad Kongresem objął Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
Program trzydniowego Kongresu jest bardzo obszerny. Podczas sesji plenarnej uczestnicy poznają ocenę aktualnego stanu oraz perspektyw rozwoju górnictwa rud miedzi w Polsce i na świecie, prognozy wydobycia i zapotrzebowania na metale. Dyskusja będzie toczyć się także wokół roli przetwórstwa metali nieżelaznych w transformacji energetycznej Europy oraz ograniczeń w prowadzeniu procesów przemysłowych produkcji metali nieżelaznych zarówno w Europie, jak i na świecie.

Innowacje, współpraca i przyszłość górnictwa – Międzynarodowy Kongres Górnictwa i Hutnictwa w Lubinie

– To jedno z ważniejszych wydarzeń w naszej branży. Kilkudziesięciu ekspertów górnictwa, hutnictwa i przetwórstwa metali nieżelaznych przygotowuje swoje prezentacje. To nieczęsta okazja, by wysłuchać także naukowców i badaczy, którzy na co dzień zajmują się tą branżą. Cieszymy się, że po raz kolejny uda nam się stworzyć swoistą platformę do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz przyjrzeć się najistotniejszym problemom i wyzwaniom stojących przed producentami miedzi – mówi Stefan Laskownicki, Prezes Oddziału Lubin Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa.

Eksperci o górnictwie i hutnictwie miedzi

Przygotowano kilkadziesiąt prezentacji zakwalifikowanych przez Komitet Naukowy, którego prace koordynuje prof. dr hab. inż. Robert Król z Politechniki Wrocławskiej. Prezentowane referaty znajdą się również w wybranych czasopismach naukowych i naukowo-technicznych, natomiast sesje konferencyjne zostały podzielone tematycznie i nawiązują do prowadzonej w KGHM Polska Miedź S.A. działalności górniczej i hutniczej. Dodatkowo, w jednym z oddziałów górniczych Spółki odbędzie się seminarium geofizyczne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem w poprzednich edycjach Kongresu.

– Program konferencji ułożyliśmy w taki sposób aby jak najlepiej uwypuklić wszystkie istotne aspekty prowadzonej działalności w Oddziałach i Spółkach należących do grupy kapitałowej, dając tym samym szanse na przedstawienie swoich pomysłów i osiągnięć uczonym, gospodarzom wydarzenia oraz firmom działających na ich rzecz. Uczestnicy będą mieli więc okazję poznać stan obecny i perspektywy rozwoju górnictwa i hutnictwa miedziowego w globalnej gospodarce, a także techniczne aspekty dotyczące inżynierii górniczej, produkcji miedzi czy technologii odzysku metali jej towarzyszących. Zwrócimy także uwagę na organizację i bezpieczeństwo pracy w profilaktyce zagrożeń. Zapewniam, że będzie ciekawie, inspirująco i interdyscyplinarnie – zachęca profesor Robert Król.

W programie znalazły się także wizyty techniczne w oddziałach KGHM Polska Miedź S.A., wystawa maszyn i urządzeń używanych w górnictwie i hutnictwie miedzi, wystawy techniczne oraz sesje posterowe.

Zapraszamy na Kongres

Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu: Zgłoś uczestnictwo – Kongres Górnictwa i Hutnictwa Miedzi 2025

Kongres organizują Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział Lubin, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych (koła przy HM Legnica i HM Głogów) przy współudziale Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk oraz Politechniki Wrocławskiej.

Powiązane wpisy