Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Nowe boisko w Komornikach

POLKOWICE.  Gdy tylko rozpocznie się sezon, mieszkańcy Komornik będą mogli uprawiać różne dyscypliny sportu na nowym boisku wielofunkcyjnym ze sztucznej trawy. Po wymaganych odbiorach, inwestycja została oddana do użytkowania. – Inwestycja w Komornikach cieszy z wielu powodów, po pierwsze udało się pozyskać środki zewnętrzne przeznaczone dla miejscowości popegeerowskich, a tutaj takie przedsiębiorstwo rolne funkcjonowało przez lata – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Była to też potrzeba samych mieszkańców, którzy oczekiwali, że takie miejsce do rekreacji i wypoczynku się pojawi. Dodatkowym atutem jest to, że ta miejscowość znajduje się blisko osadnika „Żelazny Most”, gdzie staramy się, aby ta infrastruktura była dla mieszkańców jak najlepsza, żeby to uciążliwe sąsiedztwo mieszkańcom rekompensować.

Nowe boisko w Komornikach

Zakres prac był bardzo szeroki, a w ramach zadania, udało się jeszcze wykonać boisko trawiaste dla młodszych dzieci.

– Od podstaw zostało wybudowane boisko wielofunkcyjne – mówi Paweł Ochędzan, wykonawca prac. – Ciekawa koncepcja, gdyż umożliwia uprawianie kilku dyscyplin sportowych. Technologia jest taka, że trawa sztuczna zasypywana jest kruszywem w postaci piasku kwarcowego, który wchłonie porcje opadów deszczu.
Sołtys Komornik nie ukrywa, że była to długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

– Będzie nam służyć do uprawiania sportu, poprawiania kondycji i innych działań sportowych – mówi Władysław Stępień, sołtys Komornik. – To boisko spełnia wiele funkcji, jest do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki, koszykówki i do tenisa ziemnego – wymienia.

Zamontowano ławki, kosze na odpady, skrzynia na sprzęt sportowy i stojak na rowery. Boisko oświetlone jest lampami LED. Cała inwestycja kosztowała ponad 940 tysięcy złotych, w tym dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Polski Ład – wyniosło 700 tys. zł, reszta to wkład własny gminy Polkowice.

Poza projektem, na istniejącej siłowni pod chmurką pojawiła się tzw. bezpieczna nawierzchnia oraz trejaże.

Powiązane wpisy