Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wybudują nową poradnię

POWIAT POLKOWICKI.  Przy obecnym rozwoju usług ale i wzroście potrzeb w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej wychodzimy naprzeciw nadchodzącym zmianom. Nowa siedziba poradni ma być budynkiem wielofunkcyjnym, które będzie miejscem przyjaznym terapii i rehabilitacji dzieci oraz kształceniu pedagogów. 

- Wykwalifikowana kadra w połączeniu z funkcjonalnością tego budynku będzie gwarancją, właściwej opieki psychologiczno-pedagogicznej dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Projektujemy ten budynek razem, omawiam w każdym detalu, tak by finalnie, każdy odwiedzający to miejsce czuł się komfortowo – mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Wybudują nową poradnię

Budynek przy ulicy Targowej w Polkowicach pełni dziś dwie ważne funkcje. Mieszczą się tam : Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla dzieci i młodzieży oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego, a także Centrum Dydaktyczne, z którego zasobów mogą czerpać nauczyciele szkół i przedszkoli z terenu naszego powiatu. Przez wiele lat z usług poradni skorzystały tysiące osób. Zaletą jest obecnie bez wątpienia lokalizacja w ścisłym centrum miasta, jednak nie jest to budynek w pełni funkcjonalny, a trudność w znalezieniu miejsc parkingowych w jego obrębie to duży problem, szczególnie dla rodziców dzieci z dysfunkcjami i niepełnosprawnością ruchową.

Przypomnijmy, że ten problem połowicznie rozwiązano w tej kadencji, dzięki utworzeniu dodatkowych miejsc postojowych w obrębie placówki. Mimo to Zarząd Powiatu powziął decyzję o kompleksowym rozwiązaniu i budowie nowego obiektu.

Budowa siedziby POPPPiDM (ok. 800 m²), dostępnej architektonicznie dla osób z niepełnosprawnościami, z miejscami postojowymi, pozwoli na świadczenie wysokiej jakości usług w spełniających aktualne wymogi warunkach oraz na dostosowanie funkcjonalne do istniejących potrzeb: sale terapeutyczne (na potrzeby integracji sensorycznej, rehabilitacji, zajęć grupowych, sala małego dziecka), gabinety diagnostyczne i na terapię indywidualną, gabinety specjalistyczne, gabinety doradców metodycznych, sale szkoleniowe (w tym duża sala na warsztaty wymagające przestrzeni - taneczne, plastyczne), winda wewnątrz budynku, parking, miejsca na poczekalnie dla rodziców, sanitariaty (w tym dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami), pomieszczenia socjalne oraz sala konferencyjna mogąca pomieścić ok. 100 osób.

Właśnie odbyło się spotkanie przedstawicieli inwestora, projektanta oraz pracowników poradni, którzy wspólnie omawiali założenia projektowe i specyfikę potrzeb konkretnych grup odbiorców.

Budynek ma powstać na działce przy ul. Spółdzielczej 2. Teraz projektant ma kilka miesięcy, by przedstawić ostateczną koncepcję budynku, który będzie spełniał wszelkie standardy, w tym dostępność architektoniczną.

Powiązane wpisy