Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Były starosta w KGHM będzie odpowiadał za współpracę z samorządami

LUBIN. Jarosław DUDKOWIAK, który przez 10 lat kierował Powiatem Głogowskim w ostatnich wyborach samorządowych został jedynie radnym powiatowym. Ale czasu na otarcie łez miał bardzo niewiele. Wg. naszych informacji Jarosław DUDKOWIAK stanął lub lada moment stanie na czele Departamentu w Biurze Zarządu KGHM Polska Miedź zajmującego się współpracą z samorządami. W każdym razie podczas centralnej karczmy hutniczej odbywającej się w Głogowie, nie brakowało takich co tej nominacji już gratulowali Dudkowiakowi.

Były starosta w KGHM będzie odpowiadał za współpracę z samorządami

Ciekawostką jest, że w 2022 roku część radych Powiatu Głogowskiego tworzących klub radnych Koalicji Obywatelskiej domagała się odwołania Dudkowiaka z funkcji starosty. Ostatecznie do odwołania zabrakło...1 głosu. 

Podczas jesiennych wyborów parlamentarnych Jarosław DUDKOWIAK był rekomendowany przez PO na senatora. Popierał go w szczególności poseł Robert Kropiwnicki (Piotr Borys z Lubina stawiał na Tadeusza Krzakowskiego- przyp. red.) Ostatecznie kandydatem tzw. Paktu Senackiego w wyborach do Senatu była Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, której udało się po 12-letniej dominacji pokonać Dorotę Czudowska z PiS.

Po nominacji Dudkowiaka do centrali KGHM wiele obiecują sobie samorządowcy naszego regionu. Czy Jarosław DUDKOWIAK spełni oczekiwania samorządowców?