Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

W Technikum Akademickim poznawali tajniki sztucznej inteligencji (FOTO)

LEGNICA.  W ostatnich latach temat sztucznej inteligencji (AI) stał się coraz bardziej powszechny i fascynujący dla społeczeństwa. Uczniowie Technikum Akademickiego w Legnicy pod przewodnictwem nauczycieli Anety Rams i Zdzisława Pawelca postanowili zgłębić tę tematykę i zorganizowali konferencję poświęconą AI, która odbyła się w murach w szkole. Podczas konferencji poruszono wiele istotnych kwestii związanych z sztuczną inteligencją, takich jak jej zastosowania, korzyści oraz potencjalne zagrożenia. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak AI może być używana w różnych dziedzinach życia oraz jakie ma możliwości, na przykład w generowaniu realistycznych zdjęć czy podmienianiu twarzy.

W Technikum Akademickim poznawali tajniki  sztucznej inteligencji (FOTO)

Jednym z głównych punktów konferencji był panel dyskusyjny, podczas którego omawiano różnorodne aspekty związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w pracy. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji na temat roli AI w szpitalach, gdzie może pomagać w diagnozowaniu chorób oraz wspieraniu pracy lekarzy, a także w codziennej pracy, na przykład w segregowaniu danych.

Na zakończenie konferencji odbyła się sesja pytań i odpowiedzi, w której eksperci – dyrektor technikum Krystian Sadowski oraz nauczyciele Zdzisław Pawelec i Damian Niemczuk – odpowiadali na pytania uczniów dotyczące sztucznej inteligencji.

Szymon Hubaczek, jeden z uczniów zaangażowanych w organizację, podzielił się swoimi refleksjami na temat potencjalnych zagrożeń związanych z AI, zwracając uwagę na kwestię manipulacji głosem i generowania fikcyjnych postaci. Jednakże, jak zauważył, sztuczna inteligencja niesie również ze sobą wiele pozytywnych aspektów, które mogą znacząco ułatwić nasze życie codzienne i zawodowe.

- Sztuczna inteligencja jest już obecna w naszym życiu – podkreślił Szymon Hubaczek. - W szkole często korzystamy z AI do różnych zadań, co znacząco usprawnia nasze działania. Jestem przekonany, że AI może odegrać kluczową rolę w automatyzacji i ułatwianiu wielu procesów.

Oliwier Józefowicz, inny uczestnik konferencji oraz współorganizator wydarzenia, opowiedział o swoich doświadczeniach z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w życiu codziennym.  AI to nie tylko narzędzie używane przez naukowców czy specjalistów. Może być również bardzo pomocne w naszym codziennym życiu, na przykład w wykonywaniu zadań czy poszerzaniu naszej wiedzy” – wyjaśnił Józefowicz.

Konferencja poświęcona sztucznej inteligencji była więc doskonałą okazją do zgłębienia tej tematyki oraz do dyskusji na temat jej wpływu na nasze życie codzienne i zawodowe. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, wydarzenie to przyniosło cenne spojrzenie na potencjał AI oraz zrozumienie zarówno jego korzyści, jak i potencjalnych wyzwań.