Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Lato w twierdzy

GŁOGÓW. Kilka lat cierpliwej pracy i obecnie „Lato w Twierdzy” jest jedną z ciekawszych propozycji spędzenia wakacyjnego wypoczynku dla pozostających w mieście głogowian. W poniedziałek punktualnie o godzinie 10.00 zainaugurowana została kolejna edycja, na którą stawiła się ponad setka młodszych i starszych miłośników miejskich podziemi i kazamatów wojskowych oraz podziemi przedwojennego szpitala, a obecnie siedziby Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. 

Lato w twierdzy

Od dwóch lat ciężar główny organizacyjny przedsięwzięcia spoczywa na Centrum Informacji Turystycznej. Jak zapewnia Dominik Jeton, kierownik CIT, tegoroczny dwutygodniowy program powinien zadowolić najbardziej wybrednych poszukiwaczy letnich przygód w mieście. Największą niewiadomą zawsze pozostaje liczba uczestników: - Ponieważ formuła uczestnictwa jest dowolna, nigdy nie wiemy jak na daną propozycję dnia zareagują mieszkańcy. Liczymy na 70 osób, a przychodzi przykładowo koło dwustu, ale od przybytku głowa nie boli.

Wspomniana formuła zakłada nieodpłatne, codzienne zwiedzanie ciekawych historycznie, mniej znanych miejsc Głogowa. W tym roku zorganizowane są też trzy odpłatne wydarzenia poza miastem. Zwiedzanie fortyfikacji w Kłodzku, kilkunastokilometrowy spływ kajakowy po Odrze do Głogowa i kończący tegoroczne Lato w Twierdzy , rejs statkiem do Nowej Soli. Zapisy na wycieczki zewnętrzne we wskazanych na plakatach miejscach lub za pośrednictwem CIT .