Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Muzealny wieczór kobiet

JAWOR. Czy sztuka może wpływać na codzienność? Czy to prawda, że kobiety w sztuce muszą walczyć o swoją podmiotowość i jeżeli tak, to dlaczego? Co ma wspólnego ekologia z feminizmem? Czy kobieta to „Inna”? Odpowiedzi na te pytania w przededniu Dnia Kobiet postaramy się poszukać wspólnie. Zapraszamy na wyjątkowy Wieczór Kobiet z Muzeum Regionalnym w Jaworze. W piątek 6 marca o godzinie 18:00 w Sali im. Berthy Benz dr Małgorzata Dancewicz wygłosi wykład performatywny pt. „Nie czas przyjmować róż, gdy płoną lasy. Wątki feministyczne w sztuce performans”. Wieczór Kobiet uświetni performans bodypainting przygotowany przez pasjonatów sztuki, tańca i malarstwa z zespołu Art Color Ballet w Krakowie: Kingę Agatę Wójtowicz, Agatę Kamykowską oraz Stanisława Iwanickiego.

Muzealny wieczór kobiet

Małgorzata Dancewicz - absolwentka Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego (studia magisterskie) oraz Studiów Doktoranckich Nauk o Kulturze na Uniwersytecie Wrocławskim. Artystka sztuk wizualnych, doktorka nauk humanistycznych, kuratorka projektów performatywnych (m.in. Festiwalu Form Audiowizualnych INTERMEDIALE, http://www.intermediale.com). Współtwórczyni audiowizualnej formacji INIRE (http://www.inire.net). Autorka książki „Performans postmedialny. Współczesny kontekst technologiczny działań performatywnych” (2019). Prowadzi zajęcia ze sztuki nowych mediów, performatyki i teorii komunikowania w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania twórcze i badawcze koncentrują się wokół związków sztuki i nowych technologii, zagadnienia liveness w performansie multimedialnym i wpływu nowych technologii na rozwój sztuk performatywnych.

Kinga Agata Wójtowicz - absolwentka Liceum Plastycznego w Krakowie oraz Szkoły Wizażu i Charakteryzacji Beauty Art. Zajmuje się grafiką, malarstwem i rysunkiem. Od zawsze pasjonowały ją sposoby modyfikacji ludzkiego ciała i wszelka kreacja z nim związana. Na co dzień pracuje jako bodypainterka, charakteryzatorka i tatuażystka, autorka scenografii i kostiumów. Związana z zespołem Art Color Ballet, gdzie nierzadko spełnia się także w roli performerki.

Agata Kamykowska - tancerka, performerka i choreograf, architekt i dizajner z zawodu. Przygodę z tańcem rozpoczęła w zespole Miraż w Wodzisławiu Śl., w Krakowie natomiast w Balecie Form Nowoczesnych. Jest jedną z najbardziej doświadczonych tancerek Art Color Ballet. Lubi pracować z ludźmi i materią, poszukuje korespondencji dla swoich pasji - jest autorką instalacji przestrzennych do działań performatywnych oraz scenografii.

Stanisław Iwanicki - ukończył Artystyczną Szkołę Zawodową im. K.F. Dańkiewicza w Odessie na Wydziale Tańca Ludowego. Jest również absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego - Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Jego zainteresowania kierują się szczególnie w stronę nurtu Movement, Acro Yogi i akrobatyki. Specjalizuje się w technikach partnerowania, tańcu fizycznym i współczesnym oraz teatrze tańca.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Fot. A.Glińska

Powiązane wpisy