Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Film legniczan w Ale kino+

WARSZAWA/LEGNICA. Film legnickich twórców "Super Story" trafi do szerszej widowni. Legniczanie Kamil Brade i Karol Węglewski podpisali umowę z firmą ITI Neovision S.A., właścicielem kanału Ale kino+, na emisję filmu w tej stacji. Zgodnie z umową film będzie można oglądać przez najbliższe 1,5 roku zarówno na Ale Kino+, jak i VOD dostępnych na platformie nc+.

Film legniczan w Ale kino+

Ale Kino+ znajduje się także w ofercie operatorów telewizji kablowych, jak Vectra, Netia, UPC Polska czy multiMedia Polska. Łączny zasięg stacji to około 3,7 mln gospodarstw domowych.

Film "Super Story" miał swoją premierę w 2015 roku. Za reżyserię i scenariusz odpowiadał Kamil Brade. 31-latek miał też pierwszoplanową rolę w filmie. Karol Węglewski był kierownikiem produkcji.

Producent o filmie:

Komandos Filip Brutecki zakochuje się w nastolatce. Popełnia jednak olbrzymi błąd, raniąc jej serce. W efekcie ukochana zrywa zaręczyny. Gdy szpieg dowiaduje się, że dziewczyna została porwana do domu publicznego, postanawia ją odnaleźć w nadziei, że uratuje narzeczoną i odzyska jej serce. Uprowadzenie zmusza go do powrotu na ścieżkę wojownika, z której zrezygnował dla wybranki. Rozpoczyna się szaleńcze poszukiwanie ukochanej.

To film o wybaczaniu. Realizuje temat wybaczenia damsko-męskiego, więc jest też filmem o miłości w jej najgłębszym znaczeniu. Film stawia widzom wiele pytań. Odwołuje się do dziesięciu przykazań oraz kodeksu samurajskiego.

„Super Story" realizowany jest z ironicznym dystansem, sugeruje to już sam tytuł. Postawiliśmy na pastisz nienachalny, raczej finezyjny, jak we wczesnych filmach Roberta Rodrigueza, w Bondach za czasów Rogera Moore'a czy w amerykańskim nurcie kina nowej przygody. Zdjęcia to głównie klasyczne kino stylu zerowego z elementami filmu kung-fu oraz nowoczesnego filmu popcornowego. Przyjęliśmy styl szybki i oszczędny, co czasem daje efekt poetyckiej umowności. Wzorowaliśmy się na skrajnie dynamicznym montażu Thelmy Schonmaker [wieloletniej współpracownicy Martina Scorsese] i najnowszych amerykańskich filmów akcji. Scenografia nawiązuje do mody i techniki lat 80.

Powiązane wpisy