Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Startuje 61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

LEGNICA. Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza do udziału w 61.Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, którego organizatorem jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Konkursowi patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W konkursie może wystąpić młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. W kategorii dorosłych mogą wystąpić wszyscy, którzy nie uczą się już w szkole średniej, czyli: studenci, osoby pracujące i lub nie oraz seniorzy. W tej kategorii wstęp na konkurs mają zamknięty jedynie studenci i absolwenci uczelni aktorskich. Zapraszamy bardzo mocno dorosłych, bo to jedyna impreza dla dorosłych amatorów recytacji. W turnieju recytatorskim są przewidziane osobne nagrody dla tej grupy wiekowej.

Startuje 61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Konkurs odbywa się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana i teatr jednego aktora (monodramy). Termin zgłoszeń upływa 14 marca 2016, adres: Teatr Modrzejewskiej, Rynek 39, 59-220 Legnica lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (preferowany).

Eliminacje miejskie odbędą się 2 kwietnia 2016r. (sobota) w teatralnej Caffe Modjeska w Legnicy o godz.11.00. Szczegółowe informacje: Joanna Rostkowska– główny specjalista ds. edukacji teatralnej, tel. 504 890 477, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Pełny tekst regulaminu oraz karty zgłoszeń dostępne są na stronie: www.tkt.art.pl

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ma już ponad 60 lat ! Pierwszy miał miejsce w 1953 roku i był w całości poświęcony twórczości Adama Mickiewicza. Potem repertuar został poszerzony o teksty z literatury polskiej i światowej. Przez pierwszych 30 lat w konkursie wystąpiło ponad 3 miliony osób. Byli w tej grupie miłośników słowa i literatury mieszkańcy wielkich miast i małych wiosek, studenci i robotnicy, żołnierze i nauczyciele, licealiści i emeryci. Co zyskiwali? Ich to słowa – awans duchowy, najpiękniejszą przygodę w życiu.

Powiązane wpisy