Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Ewa Uryga z projektem „Let’s sing for MAHALIA”

LEGNICA.  Na kolejnym koncercie z cyklu Witelon Music Night w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy wystąpi Ewa Uryga & New York Jazz Collective z projektem muzycznym „Let’s sing for MAHALIA”. Koncert odbędzie się 30 kwietnia 2019 roku w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Ewa Uryga z projektem „Let’s sing for MAHALIA”

Projekt muzyczny jest ukłonem w stronę legendy muzyki jazzowej w gatunku negro spirituals, Mahalii Jackson światowej królowej muzyki gospel. O absolutnej wyjątkowości tego przedsięwzięcia ma stanowić fakt, że zostanie w nim zaśpiewana kompozycja Fryderyka Chopina, do której tekst został napisany przez Mahalię Jackson.

Ponadto na koncercie będzie można usłyszeć znane utwory z repertuaru Mahalii ale w jazzowych aranżacjach, których autorem jest Mark Soskin. Między innymi zaprezentowany zostanie utwór z filmu „Żona Pastora” – „Somebody bigger than you and me”, w którym główną rolę zagrała Whitney Huston a piosenkę dawno temu wykonywała Mahalia Jackson.

Koncert jest wspaniałą okazją na przybliżenie legendarnej Mahalii Jackson w nowej jazzowej odsłonie muzycznej.

Jest to międzynarodowy projekt jazzowy z udziałem gwiazd światowej sceny muzycznej. Wspólnie z Ewą Urygą – wokalistką uznaną przez „Jazz Forum” i „Twój Blues“ za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych na jednej scenie wystąpią: Luques Curtis jeden z najbardziej cenionych basistów młodego pokolenia, absolwent prestiżowej Berklee College of Music oraz Dorota Piotrowska – polska perkusistka jazzowa, z powodzeniem koncertująca na całym świecie z plejadą gwiazd jazzowej estrady, ma na swoim koncie debiut w Carnegie Hall. Ponadto w trakcie koncertu wystąpi Zaccai Curtis.

Ewa Uryga (wokal) – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest laureatką najważniejszych festiwali muzycznych w kraju m.in. Opole, Zielona Góra, II nagroda na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, a także II nagrody na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham w Szwecji. Występowała na festiwalach jazzowych: „Gdynia Summer Jazz Days”, „Warsaw Jazz Days”, „Jazz Jamboree”, „Old Jazz Meeting”, „Jazz Fair”. Nagrała siedem autorskich płyt z czego dwie powstały w Nowy Jorku z udziałem znakomitych amerykańskich muzyków, w tym znakomitego pianisty Marka Soskina. Wielokrotnie zapraszana do wspólnych projektów muzycznych m.in. ze Zbigniewem Wodeckim, Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Ewą Bem, Lorą Szafran, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem, a także chórem gospelowym The Jackson Singers oraz solistkami Ruth Lynch i Presillą Jones. Przez 8 lat współpracowała również z amerykańskim wokalistą Brianem Fentressem.

Luques Curtis (kontrabas) – światowej sławy kontrabasista jazzowy, urodził się w 1983 roku w Hartford w stanie Connecticut. Swoje wykształcenie muzyczne zdobywał studiując u takich znakomitości jak Dave Santoro, Volcan Orhan, Nat Reeves, Paul Brown zdobywając w końcu dyplom prestizowej uczelni Berklee College of Music w klasie Johna Lockwooda I Rona Mahdi. Już podczas studiów współpracował z plejadą gwiazd jazzowej sceny wśród których wymienić należy: Gary Burton, Ralph Peterson, Donald Harrison, Christian Scott oraz Francisco Mela. Po studiach zamieszkał na stałe w Nowym Jorku i z powodzeniem koncertuje na całym świecie m.in z Eddiem Palmieri – jedenastokrotnym zdobywcą Grammy Awards, Brianem Lynchem, Ralphem Petersonem, Christianem Scottem, Seanem Jones, Gary Burtonem, Stefon Harrisem, Donaldem Harrisonem, Etienne Charlesem, Albertem Rivera, Elio Villafranca, Francisco Mela.

Dorota Piotrowska (perkusja) – wybitna polska perkusistka jazzowa na stałe mieszkająca w Nowym Jorku. Cenne doświadczenie zdobywała wszędzie gdzie studiowała. Będąc w Amsterdamie poznała i koncertowała ze słynną trębaczką Saskią Laroo a także znalazła się pod kuratelą Nasheeta Waits, za namową którego rozpoczęła studia w Stanach Zjednoczonych na Long Island University na Brooklynie w Nowym Jorku a następnie w The New School for Jazz and Contemporary Music, gdzie zdobyła licencjat w 2012 roku. Współpraca z wybitnymi muzykami światowego jazzu, wśród których wymienić należy takie nazwiska jak : Jeremy Pelt, George Garzone, Sam Newsome, Stacy Dilliard, Mike Rodriguez, Lafayefe Harris, Benito Gonzales, Anthony Wonsey, Eric Wyaf, Greg Lewis, zaowocowała koncertami w najlepszych nowojorskich klubach jazzowych: Iridium, Smalls, Zinc Bar, Cornelia Street Jazz Café czy Lenox Lounge.

Zaccai Curtis – kompozytor i aranżer. Opracowuje aranże na różne składy: trio, kwartet, Big-Band i inne. Od 2003 do 2006 r konsekwentnie wygrywa konkurs na młodego jazzowego kompozytora – „Young Jazz Composers” organizowany przez ASCAP – Amerykańskie Stowarzyszenie Kompozytorów. W 2006 r. Zaccai i jego kwartet zostaje wybrany dwukrotnie przez departament Stanów Zjednoczonych jako reprezentanci amerykańskiej muzyk zagranicznej: tzw. Ambasadorzy Jazzu. Występują w: Bangladeszu, Kalkucie, Mumbai, Sri Lanka i Maldives. Obecnie Curtis występuję ze swoim składem „Curtis Brothers Quartet” i z własną muzyką. Zaccai Curtis obecnie mieszka w Nowym Yorku i występuje z takimi gwiazdami jazzu jak: Donald Harirson, Christian Scott, Ray Vega, Ralph Peterson, T.K.Blue, Brian Lynch, Eddie Palmieri, Sindy Blackman Santana(żona Carlosa Santany) oraz Eric Person i wielu innych znakomitych artystów.

Powiązane wpisy