Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Gala Festiwalu Romansu Polsko-Rosyjskiego (FOTO)

LEGNICA. Przez cztery dni trwał VIII polsko – rosyjski romans muzyczny organizowany przez Stowarzyszenie "Krajobrazy" i "ojca chrzestnego" wydarzenia dr Tadeusza SAMBORSKIEGO, prezesa Stowarzyszenia. Artyści śpiewając o miłości w językach polskim i rosyjskim koncertowali w Prochowicach, Wądrożu Wielkim, Krzywej, Męcince,Proboszczowie a muzyczną podróż zakończyli koncertem „Oczi cziornyje”, który odbył się w niedzielne popołudnie w Sali Maneżowej w Legnicy.

Gala Festiwalu Romansu Polsko-Rosyjskiego (FOTO)

Wystąpili na koncercie: Iwan Iliczew Wołkanowski z Rosji, Agnieszka Babicz z Sopotu, Anna Fedorowicz z Bydgoszczy, Barbara Droździńska i Nadieżda Brońska z Białorusi,  Marek Ravski z Radomia, Witalij Aleszkiewicz i Marina Towarnicka z Białorusi, Leonid Wołodko z Białorusi i Ida Tamara Zagorska z Lubina. 

Koncert poprowadziła  Aurelia Sobczak wspólnie z Iwanem Iliczewem Wołkanowskim. Na zakończenie koncertu, zaśpiewał także pomysłodawca imprezy, który lubi i potrafi śpiewać...

- Spełniamy  ważną rolę w sytuacji, kiedy wiele jest politycznej niechęci, mowy nienawiści. Jesteśmy ponad tym wszystkim, zbliżamy ludzi różnych narodów i wzbudzamy wzajemną sympatię ludzi i narodów, zwłaszcza w środowisku legnickim, gdzie nadal mieszka ludność pochodzenia rosyjskiego - powiedział dr Tadeusz SAMBORSKI. - Koncerty w małych miejscowościach są ważnym elementem integrującym środowisko wokół kultury. Zainteresowanie koncertami pokazuje iż rozwijamy się we właściwym kierunku. Koncerty Romasu Polsko-Rosyjskiego są strefą wolną od wszystkiego co złe w naszym otoczeniu i chciałbym aby tak pozostało na zawsze.

 Fot. Mariusz Witkowski

{gallery}galeria/rozrywka/15-09-19-gala-romansu-fot-mariusz-witkowski{/gallery}

Powiązane wpisy