Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Młody Paganini dla Marie Helling (FOTO)

LEGNICA. Marie Helling z Niemiec wygrał pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym "Młody Paganini". W 18. edycji był bardzo wysoki poziom. Zdaniem jury zwyciężczyni prezentowała fenomenalny poziom.

Młody Paganini dla Marie Helling (FOTO)

18-latka z Karslruhe w Niemczech ma polskie korzenie, jej matka jest Polką, natomiast ojciec pochodzi z Finlandii. Sama urodziła się i mieszka w Niemczech. Marie Helling wróży się karierę. - Gram na skrzypcach od 6 roku życia. Konkurencja była bardzo wysoka. To był trudny konkurs, ale cieszę się z sukcesu - mówi.

"Młody Paganini" to jeden z najważniejszych konkursów dla młodych skrzypków w Polsce. Organizatorem jest Centrum Edukacji Artystycznej a współorganizatorem Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy. Konkurs odbywał się w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Polsce.

Powiązane wpisy