Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Taniec i woda w Galerii Sztuki

LEGNICA. Taniec w Galerii Sztuki? Tak! W piątek odbędą się warsztaty tańca inspirowanego sztuką, a w sobotę – spotkanie z Ewą Ciepielewską – niezwykłą artystką i aktywistką na rzecz przyrody.

Taniec i woda w Galerii Sztuki

Bez muzyki, w rytm obrazów, rzeźb i obiektów, wsłuchani we własne emocje – tak będziemy tańczyć z Barbarą Przerwą. Pierwsze spotkanie z edukatorką wrocławskiego Pawilonu Czterech Kopuł odbyło się w miniony piątek i poruszyło widzów. Teraz – w piątek (22 listopada) o godz. 18:00 – publiczność zostanie zaproszona do udziału w pełnym ruchu. Zajęcia są dla każdego – nie trzeba umieć tańczyć, wystarczy swobodny strój i otwarty umysł. Nie ma kroków, nie ma choreografii. Warsztaty odbędą się w kameralnej grupie i nie będą fotografowane. „Taniec niemy czy ruch do do – czy wobec – dzieł sztuki – to praktykowany przez Basię Przerwę od lat sposób obcowania z tą dość statyczną dziedziną. Pozwala wniknąć w przestrzeń sztuki współczesnej, pozostawiając na boku intelektualne poznanie, krytyczne dywagacje i czytanie opisów prac. W ten sposób każdy może poczuć sztukę, nawet ci, którzy jej nie rozumieją” – mówi Justyna Teodorczyk, dyrektorka Galerii Sztuki. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 535 600 599. Udział bezpłatny.

Z kolei w sobotę (23 listopada) o godz. 17:00 Galerię Sztuki odwiedzi Ewa Ciepielewska – tworząca i działająca od wielu lat malarka, autorka akcji performatywnych w plenerze, miłośniczka przyrody, laureatka Nagrody im. Katarzyny Kobro. Od siedemnastu lat pływa drewnianym galarem po Wiśle – z prądem i pod prąd, angażując się w kwestie ochrony rzek. Wrażliwa na dobro natury i ludzi, którzy są jej częścią. Wierzy, że artyści powinni podejmować tematy ochrony przyrody, a sztuka może zmieniać świat. W 2015 roku, podczas podróży drogami wodnymi z Krakowa do Orleanu we Francji na Festiwal Loary, wraz z Kolą Śliwińską rozwinęła i przekształciła projekt odtwarzania tradycyjnego flisactwa w rezydentury artystyczne na łodzi. Więcej o swoich podróżach i działalności artystyczno-przyrodniczej opowie gościom spotkania. Wstęp wolny.

Wydarzenia są częścią projektów: Sztuka ekologii oraz Sztuka-Empatia-Integracja, dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. W ramach projektów do końca roku odbędą się jeszcze kolejne spotkania z artystami, aktywistami oraz koncerty.

Powiązane wpisy