Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Warsztaty z Ewą Cieniak

LEGNICA. Miłośnicy sztuki i rękodzieła mają niepowtarzalną okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Ewę Cieniak, autorkę wystawy „Czerwona nitka”. To wydarzenie, które odbędzie się 1 lutego, o godzinie 10:00 w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym 1, jest wyjątkową propozycją dla dorosłych.

Warsztaty z Ewą Cieniak

Podczas warsztatów uczestnicy stworzą własny haftowany autoportret. Praca rozpocznie się na tkaninie przygotowanej przez artystkę i będzie bazować na przesłanych wcześniej zdjęciach portretowych. Ewa Cieniak zaprezentuje podstawy haftu oraz podzieli się swoimi doświadczeniami w pracy z tkaniną. Wykonywanie haftu, poza estetycznym wymiarem, ma również terapeutyczne właściwości – pozwala na skupienie, pewien rodzaj medytacji i skierowanie uwagi do swojego wnętrza.

Ewa Cieniak – absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, wydziału grafiki warsztatowej. Po kilkunastu latach pracy w agencjach reklamowych wróciła do tworzenia. Jednym z narzędzi jakimi się posługuje jest haft, ale coraz częściej sięga po „nieograniczone” możliwości jakie daje tkanina, włókno, nici. Eksploruje potencjał performatywny oraz rzeźbiarski tych materii. Stale poszukuje i eksperymentuje. Niezmiennie interesują ją ludzie, ich twarze, emocje oraz relacje między nimi. Przedstawiając ich, portretując – sięga głębiej, pod powierzchnię. Efekt jest wynikiem jej obserwacji i przemyśleń, ale także podążania za intuicją. Ona odgrywa w twórczości Ewy Cieniak bardzo ważną rolę. Obserwuje także to, co dzieje się dookoła: w przestrzeni społecznej, lokalnie, globalnie, w naturze. Jeśli uznaje, że ma coś na ten temat do powiedzenia, coś, co warto powiedzieć i może to wpłynąć na zmianę na lepsze, na zmianę percepcji przez odbiorców – realizuje projekt na ten temat. To jest jej artystyczna forma aktywizmu społecznego.

Warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział, należy przesłać zgłoszenie wraz ze zdjęciem portretowym w formacie JPG (min. 2 MB) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 stycznia.

Powiązane wpisy