Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Było kolorowo i smacznie (FOTO)

LEGNICA. Na dziedzińcu Akademii Rycerskiej odbył się IV Legnicki Festiwal Kultur „Kto siedzi na miedzi(-y)?”. Zaprezentowały się różne grupy narodowościowe i etniczne mieszkające w Zagłębiu Miedziowym.

Było kolorowo i smacznie (FOTO)

Podczas festiwalu zaprezentowały się między innymi: Zespół Folklorystyczny „Słowiki” ze Starego Łomu, Zespół Górali Czadeckich „Dawidenka” z Koźlic, Zespół Folklorystyczny „Roztoka” z Rudnej, Zespół Ludowy „Chrośliczanie” z Chroślic, Zespół Pieśni i Tańca „Łastiwoczka” z Przemkowa, Zespół Ludowy „Mojęcice” z Mojęcic, Chór BdV z Drezna, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczerka” i Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”.

Swoje stoiska kulinarne rozłożyła grupa byłych legniczan, która przybyła specjalnie na tę okoliczność z Niemiec na zaproszenie Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego.

W holu otwarte były dwie wystawy: rysunku artysty prymitywisty - legniczanki Janiny Kosowskiej oraz fotograficzna, obrazująca osadnictwo w powiecie bolesławieckim w 1946 roku.

Fot. Mariusz Witkowski

{gallery}galeria/rozrywka/27-08-16-kto-siedzi-na-miedzi-fot-mariusz-witkowski{/gallery}

Powiązane wpisy