Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Katarzyna Bonda na wieczorze Amicus Librorum

LEGNICA. W Legnickiej Bibliotece Publicznej osoby zasłużone dla pracy bibliotek w Legnicy, w powiecie legnickim otrzymały honorowe odznaki Amicus Librorum. Zaszczytu wręczenia odznaki i powieści „Pochłaniacz” Katarzyny Bondy przypadło w udziale... samej autorce. Po uroczystości licznie zebrani miłośnicy twórczości Bondy mogli wysłuchać o tworzeniu przez pisarkę trylogii kryminalnej z cyklu Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Pisarka okazała się bardzo otwartą osobą i nie szczędziła ciekawych historii czasem podszytych lekkim humorem. Po spotkaniu do stolika autorki ustawiła się długa kolejka czekających na podpisanie przez pisarkę swoich książek.

Katarzyna Bonda na wieczorze Amicus Librorum

Uhonorowani zostali:

Zofia Czeszejko-Sochacka za wieloletnią współpracę i wspieranie działań Filii nr 8. Aktywnie uczestniczy w tworzeniu i podejmowaniu form inicjujących spotkania z książką oraz przekazuje liczne dary książkowe, zabawki oraz materiały piśmiennicze.

Monika Ingot – Werner (Stowarzyszenie „Równość Człowieka Głuchego. Za wieloletnią współpracę Stowarzyszenia „Równość człowieka Głuchego” z LBP oraz podejmowanie działań na rzecz środowiska osób niesłyszących oraz umożliwienia im uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez LBP.

Ewa Malorny, która na co dzień współpracuje z Filią nr 6. Jako legnicki przewodnik bierze czynny udział w prowadzonej przez bibliotekę edukacji dla grup przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych. Swoją wiedzą o Legnicy, jej historii i zabytkach dzieli się również z dorosłymi czytelnikami.

Wojciech Morawiec (Stowarzyszenie Pamięc i Dialog), za koordynowanie wieloletniej współpracy Stowarzyszenia „Pamięć i Dialog” z LBP oraz podejmowanie działań na rzecz propagowania wśród mieszkańców Legnicy wiedzy i zamiłowania regionem. Użyczanie własnego sprzętu specjalistycznego podczas organizacji bibliotecznych imprez czytelniczych.

Hanna Szurczak, która od lat aktywnie współpracuje z Filią nr 10 na rzecz udostępniania księgozbioru, szerzenia wiedzy i poprawy samopoczucia pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Z profesjonalizmem prowadzi zajścia biblioterapeutyczne. Jest pedagogiem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Małgorzata Wanowska (Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna nr 1), która współpracuje z Filią Dziecięco-Młodzieżową nr 1 w zakresie edukacji czytelniczej. Jej pomoc jako psychologa była nieocenionym wsparciem podczas zajęć z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom” oraz podczas spotkań warsztatowych o „Dobrych i złych sekretach”.

Jan Hila, za wieloletnią współpracę z LBP. Pomoc w przygotowywaniu i prowadzeniu spotkań autorskich, sponsorowanie zakupu poczęstunku dla uczestników spotkań, działania na rzecz propagowania wiedzy i regionie i rozwijania zamiłowania historią naszego miasta.

Miejskie Przedszkole nr 9 w Legnicy za wieloletnią współpracę z Filią nr 4, aktywny udział we wszystkich proponowanych przez bibliotekę formach upowszechniania czytelnictwa i książki oraz wspólną realizację imprez bibliotecznych, spotkań, lekcji, konkursów. Za życzliwość i gotowość do podejmowania kolejnych wspaniałych działań promujących książkę z udziałem dzieci przedszkolnych.

Wojciech Szydłowski, za wieloletnią współpracę Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich z LBP, szeroką działalność na rzecz wzbogacania księgozbioru regionalnego o książki o tematyce kresowej. Organizację spotkań tematycznie związanych z Kresami, utrzymywanie łączności pomiędzy legnickimi Kresowiakami.

Jan Słupski, dzięki przychylności tego legnickiego artysty plastyka, jego prace zdobią witryny Filii Zbiorów Muzycznych i zachęcają czytelników do odwiedzenia biblioteki.

Roman Gorzkowski (Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej), historyk, regionalista, miłośnik Ziemi Złotoryjskiej jest autorem licznych publikacji regionalnych. Od lat przekazuje książki swojego autorstwa oraz materiały wydawane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej do zbiorów regionalnych Działu IBiR. Publikacje te, dotyczące historii Złotoryi i rejonu złotoryjskiego, są cennym uzupełnieniem zbiorów regionalnych Legnickiej Biblioteki Publicznej.

Listy z podziękowaniem dla osób współpracujących z bibliotekami w powiecie wręczone zostały następującym osobom i instytucjom:

Maria Banak - (Legnickie Pole )jest „Przyjacielem” Biblioteki Publicznej w Legnickim Polu. Jest jej wiernym czytelnikiem i z wielkim zaangażowaniem wspiera codzienną działalności biblioteki ofiarując cenne nowości wydawnicze.

Beata Karczewska (Ulesie) - dzięki jej hojności Biblioteka Publiczna w Ulesiu otrzymuje liczne dary książkowe, po które chętnie sięgają czytelnicy. Pani pomoc jest dla biblioteki cennym wsparciem.

Iza Kucy (Koskowice), wspiera inicjatywy Biblioteki Publicznej w Koskowicach.

Henryk Lewczak (Rzeszotary), jest ofiarodawcą wielu cennych książek historycznych, które wzbogaciły księgozbiór Biblioteki Publicznej w Rzeszotarach. Chętnie dzieli się swoją wiedzą historyczną z innymi czytelnikami i pomaga w kreowaniu pozytywnego wizerunku biblioteki w środowisku lokalnym.

Grażyna Łysy (Kunice) na co dzień angażuje się w pracę Biblioteki Publicznej w Kunicach. Swoimi pomysłami i obecnością wspiera jej wysiłki w organizowaniu działalności kulturalnej i czytelniczej. Osobiście angażuje się w pozyskiwanie nowości dla biblioteki wzbogacając tym samym jej księgozbiór w cenne nowości.

Jadwiga Wojtas (Miłkowice), swoją pasją i zainteresowaniami do kwiatów, roślin i przyrody „zaraża" czytelników Gminnej Biblioteki w Miłkowicach. Chętnie pomaga w organizacji spotkań i warsztatów. Zawsze można na Nią liczyć.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Chojnowie, za współpracę w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, zwłaszcza w zakresie inicjowania i promowania twórczości artystycznej (m.in. 5 edycji cyklicznej, corocznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”) i integracji osób niepełnosprawnych regionu legnickiego.

Środowiskowy Dom Samopomocy „Lilia" w Chojnowie, za współpracę w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, zwłaszcza w zakresie inicjowania i promowania twórczości artystycznej (m.in. 5 edycji cyklicznej, corocznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”) i integracji osób niepełnosprawnych regionu legnickiego.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnowie, za współpracę w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, zwłaszcza w zakresie inicjowania i promowania twórczości artystycznej (m.in. 5 edycji cyklicznej, corocznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”) i integracji osób niepełnosprawnych regionu legnickiego.

Zespół Placówek Specjalnych w Legnicy, za współpracę w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, zwłaszcza w zakresie inicjowania i promowania twórczości artystycznej (m.in. 5 edycji cyklicznej, corocznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”) i integracji osób niepełnosprawnych regionu legnickiego.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy. A my już niebawem zapraszamy do lektury obszernego, bardzo ciekawego wywiadu z Katarzyna Bondą, która m.in. zdradzi jak powstają powieści, które w mgnieniu oka znikają z księgarnianych półek...

Powiązane wpisy