Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Deszczowy Flis Odrzański (FOTO)

ŚCINAWA. Już po raz XXII Flis Odrzański znowu zawitał do Ścinawy. W ścinawskim porcie powstała część wielkiej tratwy, którą "zespolono" z tratwą budowaną przez flisaków z Ulanowa. Na kilkudziesięciometrowej tratwie stanęły trzy domki flisaków, którzy wyruszą w wodna podróż Odrą do Szczecina... Kapitanem” tratwy jest mistrz cechu – retman, od lat jest nim Mieczysław Łabęcki.

Deszczowy Flis Odrzański (FOTO)

Główną atrakcją flisów jest tradycyjna tratwa budowana przez flisaków z Ulanowa. W bieżącym roku budowanie tratwy miało nieco inną formułę, albowiem składało się z dwóch etapów. Jedna część tzw. "retmanki" wykonano w Ścinawie, a drugą w czeskiej, nadodrzańskiej miejscowości Bohumin. 

Flis Odrzański to okazja do wspólnej zabawy z wodniakami. W Porcie "ŚCINAWA" organizatorzy czyli Centrum Turystyki i Kultury zaplanowali wiele innych atrakcji. Były animacje dla dzieci i koncerty dzieci ze Ścinawy. Było przedstawienie teatralne Zaczarowana Kurtyna i dynamiczne pokazy karateków z miejscowego klubu GOJU-RYU.

Szkoda, że deszcz popsuł w dużym stopniu świetnie zapowiadającą się wodniacka zabawę...

Fot. Bożena Ślepecka

{gallery}galeria/wydarzenia/27_06_17_Flis_odrzanski_scinawa_fot_BSlepecka{/gallery}

Powiązane wpisy