Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Opowieść Wigilijna z owacjami

ZIMNA WODA. Świetlica wiejska w Zimnej Wodzie nie była w stanie pomieścić przybyłych na spektakl „Opowieść wigilijna”. Tak ogromnego zainteresowania nie spodziewali się nawet organizatorzy. Profesjonalnie zagrane przedstawienie wzbudziło ogromny zachwyt publiczności. Gromkie brawa na stojąco trwały przeszło 5 minut.

Opowieść Wigilijna z owacjami

Scenariusz według powieści Karola Dickensa napisała Teresa Kot, a scenografią zajęła się Zuzanna Pęciak. Jednym z wielu atutów przedstawienia była muzyka napisana przez Aleksandrę Kot, która oddawała grozę i smutek przeżywany przez głównego bohatera. Wierna adaptacja powieści przeniosła widzów w mroczne myśli Ebenezera Scrooge’a, którego po mistrzowsku zagrał Marek Pęciak. Mieszkańcy Zimnej Wody i Wiercienia, choć są naturszczykami, zagrali swoje role jak profesjonalni aktorzy.

- Przygotowywaliśmy się do tego spektaklu prawie trzy miesiące. Praca była naprawdę mordercza, ale opłacało się, wszyscy spisali się na medal – mówi Teresa Kot, autorka scenariusza i bibliotekarka z Zimnej Wody. – Pomysł aby zagrać właśnie Opowieść wigilijną wziął się stąd, iż chciałam pokazać ludziom, że jest literatura piękna związana ze Świętami Bożego Narodzenia, która oddaje magię i powagę Świąt. Chciałam ludzi zainteresować książkami, zaprosić jednocześnie do odwiedzania biblioteki, pokazać, że czytanie jest pasją i wiele może nas nauczyć. Pragnę podziękować panu Tadeuszowi Samborskiemu, który wraz z panem Andrzejem Walusem dyrektorem Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu zorganizowali profesjonalne nagłośnienie, dzięki nim aktorzy mieli kierunkowe mikrofony i nawet w odległym końcu sali wszyscy doskonale ich słyszeli.

Organizatorzy dziękują także Dawidowi Łukaszczukowi za fachowe oświetlenie. Profesjonalne aktorstwo zachwyciło publiczność, w tym starostę powiatu lubińskiego Andrzeja Myrdę i wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana, którzy dziękowali za zaproszenie na tak ciekawy wieczór.

– Mam nadzieję, że ten spektakl pokażemy szerszej publiczności naszej gminy, co będę całym sercem wspierał. Dziękuję, że Wioletta Olech dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce objęła patronatem tę bardzo ciekawą inicjatywę. Ta życzliwość, o której była tutaj mowa to jest element moich życzeń na 2018 rok dla wszystkich mieszkańców Gminy Lubin. Życzliwości i zdrowia Wam serdecznie życzę – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Powiązane wpisy