Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Najlepsi z matmy w Lubinie są w SP 9 (FOTO)

LUBIN. W Zespole Szkół Sportowych w Lubinie odbyła się IV edycja powiatowego konkursu matematycznego „Baw się matematyką”. Po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 9 w Lubinie zajęła I miejsce.

Najlepsi z matmy w Lubinie są w SP 9 (FOTO)

W tym roku lubińską „dziewiątkę” reprezentowali uczniowie klasy VI b: Paweł Babula i Bartosz Ryszko pod opieką pani Krystyny Węgrzyn . Chłopcy doskonale współpracowali łącząc rozwagę i rozsądek z abstrakcyjnym myśleniem, a przy tym dobrze się bawiąc. Po dogrywce między SP 9 a Społeczną Szkołą Podstawową w Lubinie, wszystko było jasne. I miejsce dla „dziewiątki”, drugie zaś dla SSP. III lokata trafiła do Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie.
Do konkursu zgłosiło się 13 szkół podstawowych z powiatu lubińskiego.

- Drużyny dwuosobowe przystępując do dziewięciu konkurencji zmagały się z nietypowymi zadaniami matematycznymi – miedzy innymi łamigłówkami i tangramami. Zadania wymagały od uczestników, oprócz zdobytej wiedzy na lekcjach matematyki, umiejętność logicznego myślenia, sprytu, zdolności zauważania pewnych zależności i reguł. Matematyka często postrzegana jest jako trudny przedmiot i nie zawsze wykorzystywany w życiu codziennym, co nie do końca jest prawdą. Matematykę wykorzystujemy w kuchni – odmierzanie i przeliczanie ilości potrzebnych produktów, w krawiectwie – zdejmowanie miary i szacowanie ilości potrzebnego materiału, w rolnictwie – obliczanie ilości potrzebnego ziarna do zasiewu i szacowaniu zysku z upraw, podczas urządzania mieszkania – obliczanie ilości potrzebnych materiałów do wykończenia wnętrz i sporządzania kosztorysu inwestycji, podczas korzystania z usług bankowych – kredyty, pożyczki, lokaty itd. W SP 9 w Lubinie realizuję własną innowację pedagogiczna „Multimedialny tutorial w królestwie matematyki”, dzięki której uczniowie mogą poszerzać swoje kompetencje matematyczne oglądając filmy w domu jak również w czasie lekcji w dowolnym czasie. Jest to forma, która cieszy się dużym zainteresowaniem i ułatwia przygotowanie się do kolejnych zajęć czy też konkursów. Dodatkowo nasi uczniowie mają możliwość wszechstronnego rozwoju grając w szachy. Kształcą pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, co wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową i rozbudza twórcze zdolności. Po codziennej pracy wielką przyjemnością jest oglądać swoich uczniów na podium” – mówi Krystyna Węgrzyn, nauczyciel matematyki w SP 9 w Lubinie.

{gallery}galeria/wydarzenia/06-04-18-konkurs-matematyczny{/gallery}

Powiązane wpisy