Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Mniej widzów, maseczki obowiązkowe, ale spektakli nie zabraknie

LUBIN. Po długiej przerwie w CK Muza zaczną się teatralne wydarzenia. Rusza 12. Jesień Teatralna, ale będzie inna od dotychczasowych. Pandemia koronawirusa na pewno ograniczy obecność widzów w salach o połowę i zmusi ich do podziwiania widowisk w maseczkach, ale CK Muza zadbało o ciekawy program więc warto wyjść z domu i zażyć nieco kultury.

Mniej widzów, maseczki obowiązkowe, ale spektakli nie zabraknie

Repertuar dla dorosłych zacznie się od spektaklu granego już niegdyś w Lubinie pt „Belfer” Wojciecha Pszoniaka. W programie znajdzie się mniej teatralnych widowisk, ale każdy znajdzie coś dla siebie.

- Jeśli chcecie się z nami pośmiać to zapraszamy na „Dobry wieczór z Pakosińską", spektakl przeniesiony z wiosny. Zapraszamy też na „Milord de Paris” – fantastyczna realizacja teatru Kamienica. Nie zabraknie „Klimakterium II, czyli menopauzy szał” czy też nowej produkcji wrocławskiego teatru Komedia „Rubinowe gody”. Cieszymy się bardzo, że zaproszenie do współpracy z nami przyjął Marcel Wiercichowski, który gości u nas co roku. Tym razem w roli zarówno aktora, jak i reżysera zrealizował „Porwanie. Aferę gruntowa” z udziałem Artura Andrusa. Zapraszamy miłośników piosenek Wojciecha Młynarskiego na doskonały koncert Jacka Bończyka pt. „ Absolutnie, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego. Nie może zabraknąć Kabaretu Hrabi. Tym razem z Czesławem Jakubcem nowy program pt. „Ariaci” - mówił Małgorzata Życzkowska - Czesak, dyrektor CK Muza Lubinie.

Na najmłodszych też czeka sporo atrakcji. - W ofercie Małej Jesieni Teatralnej mamy spektakle dla najmłodszych. Będzie „O jeżu, jeżyku, który nie mógł zasnąć”. Dla starszych dzieci spektakl „Bajka o księciu i złym smoku” oraz spektakl familijny teatru Ruchu Ocelot „Opowieść wigilijna”. Szczegóły są na naszej stronie internetowej. Wszystkie spektakle są naprawdę piękne, barwne i pobudzające wyobraźnię dzieci – zapewnia Gabriela Donczew, spec. ds. spektakli teatralnych.

- Wzorem wszystkich teatrów w Polsce zachowujemy rygor epidemiologiczny, czyli sprzedajemy tylko 50% widowni. U nas przy tej dużej sali to będzie aż 200 miejsc. Usadzimy widzów w odległościach i poprosimy o dezynfekcję rąk. Zgodnie z wytycznymi SANEPID – u prosimy o zapoznanie się z naszym regulaminem i wypełnienie oświadczenia, że nie przebywa się na kwarantannie ani nie jest się objętym nadzorem epidemiologicznym – dodaje dyrektor CK Muza.

Powiązane wpisy