Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Nowa figura w parku w Lubinie - pterozaur jedyny taki w Polsce

LUBIN. W Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie od 24 marca można podziwiać nową figurę na szlaku zwierząt wymarłych. Obok dinozaurów i mamuta stanął kecalkoatl z gatunku pterozaurów. Figura ma 11 metrów wysokości i odwzorowuje dokładne wymiary niegdyś żyjącego na ziemi stworzenia. 

Nowa figura w parku w Lubinie - pterozaur jedyny taki w Polsce

Park Wrocławski w Lubinie i znajdujące się w nim  Centrum Edukacji Przyrodniczej zapraszają wszystkich mieszkańców regionu na powitanie nowej figury na szlaku zwierząt wymarłych. Od kilku dni w gronie dinozaurów pojawił się pterozaur, a dokładnie kecalkoatl. Figura jest wykonana z włókna szklanego i żywic barwionych. Jak zapewnia dyrektor CEP, postać pterozaura jest jedyna w swoim rodzaju nie tylko w  Polsce, ale nawet zagranicy. Kecalkoatl został wykonany w naturalnych rozmiarach. Mierzy 11 metrów wysokości. Opatrzony tablicą informacyjną pozwala zwiedzającym poszerzyć swoją wiedze na temat tych pradawnych zwierząt. 

Park Wrocławski jest czynny codziennie mimo obostrzeń i pandemii. Od 1 kwietnia godziny otwarcia wydłużone zostały do 20:00. Wstęp na teren Parku jest bezpłatny. Dyrekcja przypomina jednak o odpowiednim zachowaniu nie tylko w stosunku do żywych zwierząt w ZOO czy wobec roślin, ale też  na szlaku zwierząt wymarłych.

- Zdarza się ciągle, że zwiedzający wchodzą na figury, zwłaszcza, dzieci. W regulaminie mamy zakaz  zakaz takiego zachowania. Jeśli rodzice zezwalają na to, to robią to na własną odpowiedzialność. Rozumiemy, że dzieciom trudno się oprzeć, ale wszystko trzeba robić  w granicach rozsądku i bezpiecznie - mówiła Agata Bończak, dyrektor Centrum edukacji przyrodniczej w Lubinie.

Powiązane wpisy