Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Europejskie Dni Dziedzictwa 2023 w Lubine

LUBIN. Już niebawem Muzeum Historyczne w Lubinie zaprasza Państwa na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Grodzie Słowiańskim organizowane pod hasłem: "ŻYWE DZIEDZICTWO - TRADYCJE OD POKOLEŃ". Wydarzenie będzie miało miejsce na terenie Parku Leśnego w Lubinie w dniach od 9 do 17 września 2023 r.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2023 w Lubine

Europejskie Dni Dziedzictwa to największa inicjatywa o charakterze edukacyjno–społecznym w Europie, której korzenie sięgają roku 1985. W Polsce EDD realizowane są już od trzech dekad. To wyjątkowe przedsięwzięcie stawia sobie za cel angażowanie europejskiego społeczeństwa w pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego, ukazywanie jego różnorodności i umacnianie dialogu międzykulturowego. Święto to stanowi unikalną okazję do zgłębiania historii oraz bogactwa kultury poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach.

W dniach 09–10 oraz 16–17 września 2023 r., w ramach Europejskich Dni dziedzictwa 2023 w Grodzie Słowiańskim, zaoferujemy Państwu szereg warsztatów rodzinnych oraz pokazy, podczas których będziemy prezentować uczestnikom takie rzemiosła jak: tkactwo, zabawkarstwo, bartnictwo, garncarstwo, wikliniarstwo, zielarstwo, tokarstwo, rzeźbiarstwo, farbiarstwo, ciesielstwo i jubilerstwo historyczne oraz tradycję związaną z wczesnośredniowieczną kuchnią Słowian.

Zapraszamy również – szczególnie młodszych uczestników – do naszej „Słowiańskiej Strefy Gier i Zabaw”, do „Strefy Woja Słowiańskiego” oraz na „oprowadzankę konną”.
Będziemy czekać na Państwa w godzinach od 13.00 do 18.00

W dniach 11–15 września z kolei, o godzinie 10.00 oraz 12.00, zapraszamy do Grodu Słowiańskiego grupy zorganizowane – przedszkolne i wczesnoszkolne, na półtoragodzinne zajęcia edukacyjne dotyczące tradycji rzemieślniczych, w ramach których organizowane będą pokazy i prelekcje przy stanowiskach rzemieślniczych, warsztaty przybliżające kunszt pracy garncarza, wikliniarza czy też tkacza i świeczarza, a także zabawy w poszczególnych strefach Grodu Słowiańskiego. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Oferta planowanych wydarzeń jest, jak co roku bardzo bogata, dlatego warto już dziś zaplanować drugi i trzeci weekend września oraz zajęcia edukacyjne w Parku Leśnym w Lubinie, by łącząc historię, zabawę i edukację wspaniale spędzić czas wspólnie z najbliższymi lub podopiecznymi.

Więcej informacji na stronie muzeum-lubin.pl

Powiązane wpisy