Lubin: Zagraj z nami ! Gramy na zdrowie!
LUBIN. 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 26 stycznia 2025 roku.Cel 33. Finału WOŚP: Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej! Motywem przewodnim 33. Finału WOŚP jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci.
Lubiński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szuka nie tylko wolontariuszy. Aktualnie poszukiwane są też miejsca, w których mogłyby stanąć Sztabowe Puszki Stacjonarne, czyli puszki do zbiórki pieniędzy.
33. Finał WOŚP to kolejny krok w walce o zdrowie dzieci w Polsce. Już 26 stycznia 2025 roku zagramy dla 18 oddziałów dziecięcych, 17 hospicjów, 5 ośrodków neurochirurgii onkologicznej, 6 ośrodków chirurgii onkologicznej oraz 4 zakładów patomorfologii. Dzięki zebranym środkom możliwe będzie zakupienie najnowszego sprzętu diagnostycznego, który pomoże lekarzom w walce z nowotworami i innymi ciężkimi chorobami hematologicznymi u dzieci.
Leczenie nowotworów dziecięcych wymaga jednak olbrzymich nakładów sprzętowych i diagnostycznych. Dzięki zebranym podczas 33. Finałowi WOŚP środkom możliwe będzie doposażenie placówek medycznych, co umożliwi skuteczniejsze i szybsze leczenie dzieci walczących z chorobami nowotworowymi. Fundacja wspiera również leczenie nieonkologicznych schorzeń hematologicznych, które są jednymi z najczęstszych chorób przewlekłych wśród dzieci.
Ze środków zebranych podczas 33. Finału WOŚP, Fundacja planuje zakupić urządzenia dla:
Chirurgii onkologicznej, m.in. zestawy laparoskopowe, roboty do chirurgii onkologicznej, cystoskopy, aspiratory ultradźwiękowe i mobilne aparaty RTG cyfrowe
Neurochirurgii, m.in. egzoskopy neurochirurgiczne, koagulacja dwubiegunowa
Diagnostyki onkologicznej, m.in. urządzenia do mapowania magnetycznego mózgu, rezonanse magnetyczne MRI, aparaty USG
Patomorfologii, m.in. aparaty do śródoperacyjnej tomografii, procesory tkankowe, skanery do preparatów histopatologicznych
Hospicjów, m.in. koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe
W bazie sztabów 33 Finału WOŚP figuruje najstarszy sztab WOŚP w naszym mieście, czyli #517, którego siedziba mieści się w Zespole Szkół Nr 2 w Lubinie , gdzie działa Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji – Lepsza Przyszłość. Rejestracja wolontariuszy trwa tylko i wyłącznie w formie on-line.
W Bazie Sztabów jesteśmy zarejestrowani :
Sztab nr: 517 Stowarzyszenie – Lepsza Przyszłość
Właśnie trwa rekrutacja wolontariuszy, ale i poszukiwanie miejsc, gdzie mogłyby stanąć Sztabowe Puszki Stacjonarne. Organizatorzy liczą, że w styczniu czynne będą siłownie i instytucje kultury, dlatego również je zachęcają do włączenia się do akcji.
– Do współpracy zapraszamy fitness kluby, instytucje kultury oraz wszystkich chętnych przedsiębiorców . Warunkiem prowadzenia kwesty przez Sztabową Puszkę Stacjonarną w ramach sztabu jest uzupełnienie formularza i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez osobę za nią odpowiedzialną. Liczba puszek jest ograniczona
Im szybciej zgłoszą się chętni, tym lepiej, bo kwesta do stacjonarnych skarbon rozpocznie się już od grudnia i potrwa do 26 stycznia 2025r.. Właściciele puszek stacjonarnych muszą je zdać w dniu finału (26 stycznia) do godziny 18.
Stacjonarne Puszki można zarejestrować również online. Wystarczy założyć konto na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl, a następnie wybrać opcję zakładania Sztabowej Puszki Stacjonarnej i uzupełnić w Formularzu Elektronicznym dane niezbędne do prowadzenia kwesty w tej formie. Później należy wybrać z listy sztab, który będzie prowadził nadzór nad prowadzoną kwestą, wyda niezbędne materiały oraz rozliczy zbiórkę – w Lubinie jest to nr 517.
W przypadku sklepów należących do sieci, żeby ubiegać się o postawienie skarbonki, trzeba mieć zgodę centrali firmy.
Zbiórka do skarbon stacjonarnych jest specyficzna. Nie biorą w niej udziału wolontariusze z identyfikatorami. Puszka najczęściej stawiana jest w miejscu, w którym pracownicy mają największy kontakt z klientem, na przykład przy kasach. Przy skarbonie zawsze musi być kopia oświadczenia dotyczącego przeprowadzanej zbiórki, którego oryginał znajduje się w centrali firmy.
Jak firmy mogą wspierać WOŚP ( czytaj sztab 517 w Lubinie ) - https://www.wosp.org.pl/wspieraj/firmy
Jak założyć konto na iwolontariusz?
1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.
2. Rozpocznij zakładanie konta w aplikacji iwolontariusz korzystając z przycisku „załóż konto”.
3. Zarejestrować się może wyłącznie osoba pełnoletnia.
4. Wypełnij formularz, zapoznaj się z klauzulą RODO, następnie kliknij "Załóż konto".
5. Na podany przez Ciebie adres e-mail właśnie wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą założenie konta. Zaloguj się do swojej poczty i kliknij link potwierdzający.
6. Po kliknięciu w link aktywacyjny otworzy Ci się strona powitalna iwolontariusza ze ścieżką wyboru: wolontariusz / rodzic / firma.
Jak się zarejestrować jako wolontariusz krok po kroku?
1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.
2. Po założeniu i potwierdzeniu konta przejdziesz na stronę rejestracji.
3. Wybierz ścieżkę WOLONTARIUSZ
4. Wypełnij formularz - dane, które musisz przygotować do prawidłowego wypełnienia formularza:
zdjęcie wolontariusza (min. szer. 600px, min. wys. 800 px., jpg) – ma być widoczna twarz wolontariusza , bez okularów, czapek, kapeluszy, opasek
PESEL
imię
nazwisko
data urodzenia
numer telefonu /osoby niepełnoletnie podają numer rodziców lub opiekunów/
kraj
kod pocztowy
miasto
ulica
numer domu
numer lokalu
szkoła lub miejsce pracy
5. Na koniec, zapoznaj się z klauzulą RODO i kliknij "Wyślij".
Jak może kwestować osoba zarejestrowana poprzez portal iwolontariusz.wosp.org.pl?
Osoby posiadające konto na iwolontariusz.wosp.org.pl mogą kwestować na 2 sposoby w zależności od wybranej formy zgłoszenia:
1. Osoby, które po założeniu konta zgłosiły się do sztabu, a ich wniosek został zaakceptowany przez Sztab, kwestują z tekturową puszką w dzień Finału, zgodnie z zaleceniami swojego Sztabu.
2. Każdy wolontariusz posiadający puszkę papierową oraz każdy, kto założył konto iwolontariusza, ale nie posiada tekturowej puszki, może założyć swoją eSkarbonkę (zbiórkę online) i kwestować w Internecie. eSkarbonkę można założyć od grudnia do stycznia. Zakończenie zbiórki i podliczenie wszystkich eSkarbonek odbędzie się automatycznie 28 stycznia 2024 r. o godz. 23:59 (i do tego czasu cały czas można wpłacać pieniądze).
Jedną z ciekawszych form zbierania środków (np. dla placówek oświatowych ) podczas 33 Finału WOŚP jest :
ESKARBONKA
Czym jest eSkarbonka?
eSkarbonka to wirtualna puszka iWolontariusza. Żeby ją założyć możesz być wolontariuszem zarejestrowanym w danym sztabie, ale nie musisz. eSkarbonkę może założyć każdy! Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, możesz to zrobić samodzielnie. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią - potrzebujesz pomocy i zgody opiekuna.
Kto może założyć eSkarbonkę?
eSkarbonkę może założyć każdy! Jeśli jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, możesz zalogować się na swój profil iWolontariusza i tam uruchomić eSkarbonkę. To bardzo proste!
Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i masz ukończone 18 lat, wejdź na stronę iWolontariusz i załóż konto, klikając w przycisk “zostań iWolontariuszem i załóż eSkarbonkę”. Wtedy będziesz mógł zbierać online i automatycznie zostaniesz przypisany do wirtualnego Sztabu eSkarbonki.
Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i nie masz ukończonych 18 lat, poproś o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji Twoi rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie zatwierdzić Twoją eSkarbonkę poprzez swojego maila.
Zakładając eskarbonkę wybierasz w listy sztabów – Sztab 517
W ramach wsparcia 33. Finału swoją eSkarbinkę może utworzyć także firma.
Chce zarejestrować się jako firma/szkoła/przedszkole/ ?
Załóż profil dla firm na platformie iWolontariusz i kliknij „Uruchom eSkarbonkę”.
Jeśli będziecie mieć jakieś pytania - napisz na adres:
Jak mogę uruchomić eSkarbonkę?
Jeśli jesteś wolontariuszem przypisanym do konkretnego Sztabu, wejdź w swój profil w serwisie iWolontariusz i kliknij “Uruchom eSkarbonkę”. Tak, to takie proste!
Jeśli nie jesteś wolontariuszem przypisanym do konkretnego Sztabu, a masz skończone 18 lat, załóż swój profil na platformie iWolontariusz i kliknij “Uruchom eSkarbonkę”.
Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i nie masz ukończonych 18 lat, poproś o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji Twoi rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie zatwierdzić Twoją eSkarbonkę poprzez swojego maila. Jeśli będziecie mieć jakieś pytania - piszcie na adres:
Jak poznam czy moja eSkarbonka jest aktywna?
Po uruchomieniu eSkarbonki otrzymasz link do własnej eSkarbonki a na Twoim koncie w iWolontariuszu, zobaczysz podsumowanie Twojej internetowej zbiórki.
Jak działa eSkarbonka?
Zachęcaj znajomych do przekazywania wpłat na Twoją eSkarbonkę, eSkarbonkę Twojego Sztabu czy firmy. Indywidualny link do eSkarbonki można udostępniać w mediach społecznościowych, wysyłać mailem, umieścić na stronie internetowej lub prowadzonym przez siebie blogu. Niech jak najwięcej osób dowie się o Twojej zbiórce - bo pomaganie jest dziecinnie proste!
Kiedy mogę kwestować eSkarbonką?
Założenie eSkarbonki będzie możliwe od grudnia do dnia Finału włącznie. Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 26 stycznia 2025 r. o godz. 23:59.
Jak rozliczyć eSkarbonkę?
Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 26 stycznia 2025 r. o godz. 23:59. Będziesz mógł ją sprawdzić wchodząc na swoją eSkarbonkę lub sprawdzając wynik w Bazie Wolontariuszy.
Wynik z Twojej eSkarbonki nie sumuje się z wynikiem zebranym do tekturowej puszki kwestarskiej.
Jeśli będziecie mieć jakieś pytania - piszcie na adres:
Czy kwota zebrana do eSkarbonki zostanie dopisana do mojego rozliczenia?
Kwota zebrana do eSkarbonki nie zostanie dopisana do Twojego rozliczenia. Suma wszystkich eSkarbonek będzie wyświetlała się na stronie eskarbonka.wosp.org.pl
Jak mam się zarejestrować, by założyć eSkarbonkę?
Jestem pełnoletnim wolontariuszem, który rejestrował się tradycyjnie, w Sztabie.
Załóż konto na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl używając przycisku „zarejestruj się”. Tam podaj swoje dane (takie same, jakie podałeś na zgłoszeniu papierowym, czyli imię nazwisko, adres e-mail i numer PESEL). Nasz system znajdzie Cię w bazie. Jeśli wszystkie dane będą się zgadzać - konto zostanie założone od razu. Jeśli nie (bo np. nie będzie zgadzał się adres e-mail lub numer PESEL) - prosimy o kontakt
- Jestem pełnoletnim wolontariuszem, który rejestrował się online.
Zaloguj się (formularz logowania) na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl używając dokładnie takich samych danych, których użyłeś kiedy zapisywałeś się jako wolontariusz.
Nie jestem zarejestrowany w sztabie, ale chcę założyć eSkarbonkę i mam ukończone 18 lat.
Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i masz ukończone 18 lat, wejdź na stronę iWolontariusz i załóż konto, klikając w przycisk “zostań iWolontariuszem i załóż eSkarbonkę”. Wtedy będziesz mógł zbierać online i automatycznie zostaniesz przypisany do wirtualnego Sztabu eSkarbonki.
Nie jestem zarejestrowany w sztabie, ale chcę założyć eSkarbonkę i jestem osobą niepełnoletnią.
Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i nie masz ukończonych 18 lat, poproś o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji Twoi rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie zatwierdzić Twoją eSkarbonkę poprzez swojego maila.
Czy mój Sztab może założyć eSkarbonkę?
Oczywiście, każdy Sztab może zbierać także online. W skarbonce sztabu, sumują się także kwoty zebrane za pomocą eSkarbonek Wolontariuszy należących do danego sztabu.
Wystarczy, że szef Sztabu wejdzie w Bazę Szefa Sztabu i w zakładce "eSkarbonka" uruchomi taką opcję. Zakładając eSkarbonkę sztab otrzymasz indywidualny link, który może umieszczać w internecie (na facebooku, blogu itp.).
Na stronie eSkarbonki danego sztabu zobaczysz sumę wpłat przekazanych bezpośrednio do eSkarbonki sztabu, a także eSkarbonek jego wolontariuszy.
eSkarbonki są również automatycznie udostępnione na stronie Twojego Sztabu.
Co jeśli mój Sztab nie ma eSkarbonki?
Może być taka sytuacja. W tym wypadku możesz zgłosić się do Szefa Sztabu i poprosić o założenie eSkarbonki. Jeśli w tym roku się to nie uda - o nic się nie martw, spróbujecie na następnym Finale! A jeśli masz ochotę - załóż swoją eSkarbonkę lub dorzuć się do eSkarbonki innego wolontariusza.
Jestem opiekunem niepełnoletnich wolontariuszy, czy mogę założyć dla nich eSkarbonkę?
Tak. W imieniu osoby niepełnoletniej od 16 roku życia eSkarbonkę może założyć opiekun iWolontariusza, który zarejestruje się w bazie iWolontariusz.
Jakimi metodami płatności mogę płacić w eSkarbonce?
W eSkarbonkach polskich sztabów i ich wolontariuszy możesz płacić za pomocą karty Mastercard i systemu PayU.
Zakładając eskarbonkę wybierasz z listy sztabów – Sztab 517 w Lubinie.